سکانس اول

آقای روحانی؛ نگذارید حرمت آرای مردم خدشه دار شود

 مسعود داودی

از روز جمعه که بازار پیام های تلگرامی داغ تر شد و خبرهای مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری و پیشداوری از برد و باخت دو کاندیدای اصلی در تلفن های همراه دست به دست  می گشت، از شما چه پنهان «جان»مان به لب رسید تا خبر پیروزی قطعی دکتر حسن روحانی را بشنویم و استرس یقه ما را رها و خیال مان را راحت کند تا کابوس های چند روز اخیر، به رویایی شیرین مبدل شود!

برد ۵۷ درصدی دکتر روحانی و اعتمادی که نزدیک به ۲۴ میلیون ایرانی به رییس دولت تدبیر و امید کردند تا  او تا سال ۱۴۰۰ بر مسند بالاترین مقام اجرایی کشور بنشیند، حاصل نگاه مدبرانه و آینده ساز مردم شریف ایران است. همه می دانیم و این واقعیتی کتمان ناپذیر است که در پدید آمدن این حضور تاریخ ساز و این پیروزی شیرین، همه مردم سهمی قابل احترام و موثر داشتند؛ از آن پیرمردی که با قامتی خمیده و به سختی خود را به پای صندوق رای رساند تا آن پیرزن روستایی که عزت زن ایرانی را معنایی دوباره بخشید. همه اینهاست که نباید بگذاریم شیرینی این انتخاب و حلاوت این «برد ملی» دستمایه سواستفاده برخی از جناح های سیاسی قرار گیرد و لذت مردمسالاری را دستاویز طعنه های سیاسی و جناحی کند!

این رای و این سهمی که توسط مردم در آخرین جمعه اردیبهشت ماه پای صندوق ها ادا شد تا کمک و یاری رسان مدیریت اجرایی کشور باشد، باید مورد تکریم قرار گیرد و از آلایش های سیاسی و جناحی دور نگاه داشته شود.

از موثرترین حضور هنرمندان در عرصه های سیاسی یعنی دوم خرداد سال ۱۳۷۶ تا جمعه ۲۹ اردیبهشت که همبستگی بی شائبه ای را از سوی هنرمندان عرصه های مختلف شاهد بودیم، در هیچ یک از دوره های گذشته و به ویژه در انتخابات ریاست جمهوری دو-سه دوره اخیر چنین انسجام فوق العاده ای را در قشر هنرمندان ندیده ایم؛ حضور گسترده هنرمندان عرصه های مختلف برای ایجاد شوق و انگیزه در مردم، حکایتی است که تنها در میزان تعهد و پایبندی هنرمندان در تعیین سرنوشت میهن مان قابل تاویل و تفسیر است .

رییس دولت دوازدهم با علم به این ارزش نهادن به میزان گسترده مشارکت همگانی و با عنایت به قدرشناسی ملت برای اعتماد کردن به برنامه های دولت تدبیر و امید در دومین حضورش، باید ضمن ممانعت از بهره برداری های سیاسی توسط عده ای که همیشه بر «خوان نعمت» تمامی دولت ها نشسته و می نشینند، وزیران و مدیرانی را برای عضویت در کابینه انتخاب کند که مسیر پیشرفت مملکت و قدرشناسی نسبت به مردم را سرلوحه کار قرار دهند.

پیروز انتخابات روز جمعه نه گروهی سیاسی و نه جناحی بلکه همه مردم بودند؛ همان مردمی که به دور از صف بندی های سیاسی و خطوط جناح های اصولگرا و اصلاح طلب، صرفا با چاره اندیشی و از خود گذشتگی برای آباد کردن و پیشرفت ایران در انتخابات شرکت کردند و برنده اصلی این انتخابات شدند…

اشتراک گذاری در:

نظرات 1
  1. سلام جناب داوودی مهربان وبا اندیشه بی آلایش. مطلب بجا وبیادمانی جنابعالی را مطالعه نمودم. مثل همیشه عمیق. هوشمندانه‌ وپدرانه نوشته شده بود ولی آنچه توقع میرفت نیم‌قلمی‌درخصوص آن بنویسید. کم لطفی تنی چند از اهالی سینما بود که باچاپ عکس خود و نوشتن عبارت ( من به روحانی) رای نمیدهم‌ اندکی بی ملاحظه گی را‌ ازسربی تجربه گی آزمایش کردند که دیدیم‌نتیجه ای نبخشید واتفاقی که مردم‌ انتظارش را میکشیدند. محقق شد. چه خوب بود این دوستان دریای نیلگون را
    مکدر نمیکردند. سلامت وپایدار باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
25 − 12 =