«آوازهای سر شام» در ایرانشهر روی صحنه رفت

«آوازهای سر شام» که بابه نمایش گذاشتن زندگی سه نسل ازسه دهه مردم در تماشاخانه ایرانشهر به روی صحنه رفت.

 به گزارش روابط‌عمومی نمایش، امین وحیدی پور بازیگر نمایش «آوازهای سر شام» افزود: این نمایش با محوریت سه خانواده از ۳ نسل را به صورت موازی روایت می‌کند و یک داستان در دهه ۵۰ می‌گذرد و مربوط به یک خانواده ۳ نفره که یک پسر ۱۳ ساله دارند و اوضاع مالی خوبی ندارند و یک موضوع در دهه ۶۰ میگذرد که دو نفر در محاصره نیروهای عراقی‌اند و موضوع دیگر در دهه ۹۰ اتفاق می‌افتد که روایت مشکلات یک زوج جوان را به تصویر می‌کشد که بسیار مرفه‌اند و همسرش به در امانت او خیانت می‌کند.

امین وحیدی‌پور بازیگر نمایش «میلاد یک رویا» در خصوص نقش خود بیان کرد: درنمایش « آوازهای سر شام» ایفاگر نقش پاشا هستم که پاشا از خانواده‌ای با اصالت و مرفه است و به همراه همسرش در یک پنت هوس زندگی می‌کند. همسرش به همراه عمویش نقشه‌ای شوم را برای زمین وی (پاشا) می‌کشند و خط تلاقی این سه داستان موازی در یک شام مشترک صورت می‌گیرد که تماشاگر متوجه ربط دور و عمیق این داستان‌ها به یکدیگر می‌شود.

این بازیگر تئاتر در خصوص عوامل این نمایش افزود: کاوه مهدوی کارگردان و نویسنده، امیرحسین شفیعی تهیه‌کننده، میلاد حاجی‌زاده دستیار کارگردان و برنامه‌ریز، کاوه مهدوی و علیرضا مهران طراح صحنه، سعید فاروق طراح گریم، احمد جعفری خواننده و امین وحیدی پور، علیرضا مهران، شیما ملکیان، سینا نصراللهی، فرامرز قلیچ‌خانی، رستا رضوی، غزاله جزائری، سعید رحیمی و جعفر کرمانی از بازیگران این نمایش هستند که به نقش آفرینی پرداخته‌اند.

وحیدی‌پور که در نمایش‌هایی همچون «مکبث» قطب‌الدین صادقی، «نوبت یعنی بعدی» هما پریسان و «یک قمقمه تشنگی» احمد صمیمی به ایفای نقش پرداخته، گفت: نمایش «آوازهای سر شام» که به مدت ۳۰ شب در تماشاخانه ایرانشهر سالن ناظر زاده کرمانی روی صحنه بود، مورد استقبال مردم، اهالی هنر سینما وتئاتر قرار گرفت.

وی پیرامون دیگر فعالیت خود اظهار داشت: در خلل اجرای این نمایش موفق به دریافت دو جایزه شدم که یکی بهترین کارگردان و بازیگر نمایش «با من حرف نمی زنی چرا» که در جشنواره وزارت بهداشت برگزار شد و همچنین جایزه بهترین بازیگر سال تئاتر در حوزه محیطی در جشن خانه تئاتر بود.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر مشغول تمرین نمایش «مصیبت لوتی‌وارانه» با همکاری هما پریسان و احمد صمیمی با گریمی بسیار متفاوت هستم و این نمایش قرار است در هجدهمین جشنواره بین‌المللی آیین سنتی روی صحنه رود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
4 + 24 =