اجراخوانی «مراسم قطع دست در اسپوکن» در تماشاخانه پرویز پرستویی

نمایش «مراسم قطع دست در اسپوکن» نوشته مارتین مک دونا به کارگردانی حسین طیب در تماشاخانه پرویز پرستویی اجراخوانی می‌شود.

 به گزارش رسیده، نمایش «مراسم قطع دست در اسپوکن» نوشته مارتین مک دونا به کارگردانی حسین طیب ۲ اردیبهشت ماه ساعت ۱۸ در موسسه فرهنگی و هنری گندم – تماشاخانه پرویز پرستویی اجراخوانی خواهد شد.

در این اثر امیر طالبی، منوچهر ساکی، سپیده وارث، عرفان زمانی بازی خواهند کرد. همچنین حسین طیب تهیه کننده، مریم گلستانی روایت، حسین مرادی دستیار کارگردان، مصطفی زائر مدیر اجرایی و آزاده نصرتی طراحی پوستر این اثر را برعهده دارند.

مارتین مک ‌دونا بهترین نمایشنامه‌نویس زنده دنیا است و نمایشنامه «مراسم قطع کردن دست در اسپوکن» روایتگر داستان زندگی قاتلی روان‌پریش و سالخورده است که در ۱۷ سالگی دست چپش به صورت وحشیانه‌ای توسط عده‌ای بی نام و نشان قطع می شود. او پس از ۲۷ سال جست‌وجو به دنبال دستش، خود را در هتلی با یک مسئول پذیرش فضول و جان بر کف به نام مروین و یک زوج کلاه‌بردار ناشی که ادعا می‌کنند دست او را پیدا کرده اند، می‌یابد.

مک‌ دونا در دنیای تئاتر ایران نویسنده محبوبی است. از او نمایشنامه‌های «ملکهٔ زیبایی لی‌نین»، «ستوان آینیشمور»، «مرد بالشی» توسط کارگردان‌های مختلف ایرانی برای اجرا در صحنه انتخاب شده و نمایشنامه‌ها «جمجمه‌ای در کُنه‌مارا (یا کانه‌مارا)»، «چلاق آینیشمان»، «مامور اعدام» و چند نمایشنامه دیگر در ارران ترجمه شده است. این نمایشنامه‌نویس ایرلندی تاکنون جوایز زیادی را در کارنامه هنری خود ثبت کرده است.

«مراسم قطع دست در اسپوکن» در تماشاخانه پرویز پرستویی واقع در خیابان انقلاب، ابتدای خیابان نجات الهی (ویلا)، کوچه مراغه، پلاک ۲، طبقه ۳ اجرا خوانی می‌شود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
18 − 10 =