اخبار خبرنگار بانی فیلم از کن

اصغر فرهادی اسکارش را دریافت کرد

با آغاز جشنواره فیلم کن نگاه ها به این رویداد مهم هنری در فرانسه دوخته شده است.
به گزارش خبرنگار بانی فیلم،امروز ساعت ۱۰ صبح در سالن دبوسی فیلم «اشباح اسماعیل» ساخته آرنو دسپلشن (Arnaud Desplechin) به عنوان فیلم افتتاحیه نمیاش داده شد. البته افتتاحیه رسماً ساعت ۱۹:۱۵ در سالن اصلی برگزار شد که در آن اصغر فرهادی صحبت کرد و ساعت ۸ شب نیز فیلم «اشباح اسماعیل» به عنوان فیلم افتتاحیه نمایش داده شد.
امسال ۴۹ فیلم از ۲۹ کشور در جشنواره فیلم کن شرکت کرده اند که ۹ فیلم به عنوان فیلم اول و ۱۲ کارگردان زن در بخش های مختلف شرکت کرده اند که سه تن از آنها در بخش اصلی برای نخل طلا رقابت می کنند و مهمترین آنها سوفیا کاپولا است.
آرنود سپلشن که فیلمش به عنوان فیلم افتتاحیه در نظر گرفته شده، کارگردانی است که سال گذشته داور جشنواره کن بود. البته «اشباح اسماعیل» در بخش خارج از مسابقه بود که با برخورد سرد منتقدان همراه شد و فیلم تکان دهنده ای نبود. فیلمی متوسط بود و برخی منتقدان هم گفته اند که فیلم مغشوشی بود. امروز هم ورایتی و هم هالیوود ریپورتر و اسکرین شماره اول خود را در این جشنواره منتشر کردند و حضور مونیکا بلوچی جلب توجه می کرد. در فیلم افتتاحیه نیز خانم ماریون کوتیار بازی می کرد که مورد استقبال واقع شد و جشنواره از روز دوم به طور جدی کار خود را آغاز خواهد کرد.
اصغر فرهادی  هم که در مراسم اسکار امسال شرکت نکرده بود، امروز در حاشیه جشنواره کن اسکارش را از الکساندر ماله گی دریافت کرد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
1 + 29 =