برگزاری نمایشگاه نقاشی در منزل سفیر کره جنوبی

نمایشگاهی از نقاشی های مسیح میرحسینی بازیگر و نقاش با حضور چند تن از سفرا ، رؤساى انجمن هاى دوستى کشورها و هنرمندان سینما و هنرهاى تجسمى در منزل سفیر کره جنوبی برگزار شد.
به گزارش رسیده، در این مراسم، سفیر کره جنوبی گفت: اینجا اقامتگاه سفیر است، هزینه اش را دولت کره پرداخت کرده اما همه معماری و کارهایی که در ساختمان انجام شده است، کار دست هنرمندان ایرانی است. من امروز در این خانه را باز کرده ام ، چون می‌خواستم دوستی هایمان بیشتر شود. وی افزود: اگر بخواهم فرهنگ و هنر کره را به شما منتقل کنم، فقط جنبه تبلیغ دارد اما ما کره ای ها اینجا نیستیم که صنعتمان را به شما بفروشیم ، خصوصا که کشور ما به لحاظ جغرافیایی از ایران دور است و زبان هایمان هم شباهتی ندارد و شاید فکر کنیم که دوست بودن برایمان سخت است پس بهتر است از فرصت های دیگری استفاده کنیم و آن فرصت ، فرهنگ است و می خواهم فرهنگ شما را دریافت کنم.
رضا سیدان نایب رئیس شبکه انجمن های دوستی ایران با سایر کشورها نیز در این مراسم گفت: زمستان سال گذشته به دعوت سفیر کره جنوبی براى ضیافت شامى همینجا در منزلشان بودیم ، خواهش کردم که تعاملات بیشتری با انجمن دوستی ایران و کره جنوبی داشته باشند ایشان پیشنهاد دادند یک نمایشگاه نقاشی در رزیدانس خودشان داشته باشند. من هم مسئولیت این موضوع را به جناب مهندس فرهنگی رئیس انجمن دوستی ایران و کره جنوبی سپردم.
اجراى برنامه موسیقى نیز از دیگر بخشهاى این مراسم بود.
هم چنین در پایان این مراسم مسیح میرحسینی دو تابلوی نقاشی خود را به سفیر کره جنوبی و همسرش اهدا کرد. از هنرمندانى که در این برنامه حضور داشتند می توان به شمس لنگرودى ، نگار اسکندرفر ، کاظم فرهادى ، حمید قطبى ، محمدعلى سجادى ، داود خیام ، ابراهیم ایرج زاد ، دکتر ناصرآقایى ، دکتر پروین سلاجقه ، بهروز امیرى ، ناصر پلنگى و …..اشاره کرد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 + 13 =