گفت و گو با زهرا اویسی

به زودی بازی ام در فصل دوم سریال «تلاطم» آغاز می‏شود

بانی فیلم-گروه تلویزیون- فاطمه شهدوست: زهرا اویسی که از ۹ سالگی با فیلم «کیمیا» در سال ۷۳ وارد دنیای بازیگری شد، تاکنون فیلم ها و سریالهای گوناگونی را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است.
«لبه تیغ»، «خانه روباه»، «ماه پیشونی»، «خانه ما» و… از جمله آثاری اند که وی در آنها نقش آفرینی کرده است. اویسی که بعد از مدتی غیبت در تلویزیون قرار بود، به تازگی در سریال «برکت» به کارگردانی علی بهادر حاضر شود، اما به جهت شرایطی که در پروژه ایجاد شد، وی ناچار به جدا شدن از این گروه شد. ما نیز در بانی فیلم با وی گپ و گفتی داشتیم که در ادامه آن را می خوانید:

از اوضاع و احوال این روزها بگویید. به غیر از مجموعه «برکت» که حضورتان در آن منتفی شد، این روزها مشغول کار دیگری هستید؟
– بله، مدتی مشغول یک مینی سریال از وحید بیطرفان با عنوان «تلاطم» بودم. سریالی که چندی پیش سیزن یک آن تمام شد و بعد از مدتی در اواخر خرداد، باز هم کار شروع می شود و قرار است فصل ۲ آن کلید بخورد. فکر می کنم طبق صحبت هایی که شده این کار در شبکه یک پخش خواهد شد و تهیه کنندگی آن را نیز کرامت پور شهسواری به عهده دارد.
کمی هم از نقشتان در مجموعه «تلاطم» بگویید. بعد از این مدت وقفه در حضورتان در مجموعه های تلویزیونی اینجا با چه نقشی ظاهر شدید؟
– من در سریال «تلاطم» نقش دختر سرهنگی را دارم که پدرش توسط عده ای کشته می شود. او برادری دارد که در نیروی انتظامی است و از آنجایی که این دختر در خانواده پلیس بزرگ شده است، پیگیر داستان پدرش می شود و در نهایت موفق می شوند که این باند خلافکاری که در زمینه های گوناگونی در حال خلافکاری در جامعه هستند را دستگیر کنند. این ماجرا مربوط به سیزن اول کار بود و در ادامه داستان و فصل دو آن؛ اتفاقات و ماجراهای دیگری رخ می دهد که با داستان های نو و حضور بازیگران جدید همراه می شود.
زمان پخش این کار چطور؟ مشخص است؟
– در حال حاضر که خود آقای بیطرفان مشغول تدوین سیزن یک آن هستند، اما نمی دانم که کمی کار ایشان تمام و مراحل فنی سریال نیز تکمیل می شود. زمان حدودی که درباره پخش این سریال به ما گفته شده به بعد از ماه رمضان برمی گردد، اما نمی دانم که به طور دقیق در چه زمانی نمایش کار شروع می شود.
شما سالها است که در تلویزیون حضور نداشتید، کمی از علت این غیبت بگویید.
– واقعیت این است که دلیل عدم حضورم در دنیای تصویر مقداری شخصی بود. من در مقطعی حس کردم که باید از این فضا دوری کنم، اما حال که برگشتم، سعی می کنم کارهای خوبی را انجام دهم که دیده شود. این مسئله باز هم انتخابی است و ممکن است باعث شود در سال تنها یک کار داشته باشم، چرا که مدتها است که کمتر اثر تولیدی با کیفیت است، در حوزه سینما هم گیشه برایشان اهمیت دارد و این مسئله ای است که به آنها حق می دهیم. من هم در این بین با وجود بی کیفیتی ها باید انتخاب کنم و از سوی دیگر باید انتخاب هم شوم.
به حضور در سینما چطور؟ چقدر به آن فکر می کنید؟
– خب هر بازیگری دوست دارد در سینما فعالیت کند سینما یک برند است و به محبوبیت در رزومه کاری هنرمند کمک زیادی می کند، اما به نوعی نه اینکه بگویم مافیا، ولی گروهی هستند که انگار باید کار کنند و راه برای دیگران بسته شده است. در این مسیر بازیگر باید آنقدر شناخته شده باشد که راه برایش باز شود یا اینکه به واسطه همان مافیایی که وجود دارد، همچنان پیش برود.
در تلویزیون این فضا و باندبازی را حس نکردید؟
– شاید بازیگران تکراری در برخی از سریال ها دیده شوند، اما به هر حال وقتی از یک بازیگر یکی- دو کار پخش می شود، همکاران ما هم می بینند که او روی بورس آمده و مدام دوستش دارند، به طبع از آنها دعوت می کنند و این خیلی به مافیا برنمی گردد و دلیل خاصی هم ندارد، کمانکه ممکن است از من هم یکبار چند کار پخش شود مثل زمانی که این اتفاق افتاد و ۳ سریال همزمان از من نمایش داده می شد، نمی شود بگوییم که این مافیا است.
در حوزه تئاتر پیشنهاد و فعالیتی برای امسال نداشتید؟
– تئاتر زیاد به من پیشنهاد می شود، اما نه اینکه علاقه نداشته باشم، ولی متاسفانه کارهای خیلی خوبی نیست، من در مدتی که از سینما کناره گیری کرده بودم خیلی از همکارانی که خوب هم هستند پیشنهاداتی در حوزه تئاتر می دادند، اما من ترجیح دادم تا کمی با طمأنینه تصمیم بگیرم. از سوی دیگر حضور در تئاتر زمان خاص و ویژه ای را می طلبد، اما از آنجایی که من درگیر بیزنس هستم گاهی حتی وقت برای خودم هم کم می آورم.

(بازدید: 158)

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 − 21 =