کیومرث مرادی خبر داد:

بی‌سابقه‌ترین حضور بین‌المللی تئاتر خصوصی ایران

از یکم تا سیزدهم تیرماه، کمپانی تئاتر باران با همکاری گروه تئاتر بین‌المللی پوتلج دومین ورک‌شاپ بین‌المللی بازیگری و کارگردانی را در جشنواره «بینافرهنگی و آزمایشگاهی تئاتر ایتالیا ۲۰۱۷» با مدیریت کیومرث مرادی در ایتالیا برگزار می‌کند.

کیومرث مرادی مدیر بخش آموزش و بین الملل کمپانی تئاتر باران در همین زمینه از اجرا و کارگاه آموزشی کمپانی تئاتر پوتلچ ایتالیا و یک گروه از کشور ژاپن در ایران هم خبر داد.

این کارگردان تئاتر و استاد دانشگاه گفت: سال ۹۵ قراردادی را میان کمپانی تئاتر باران و کمپانی پوتلج برقرار کردم که براساس آن، قرار شد ارتباط‌های فرهنگی میان ایران و ایتالیا آغاز شود. فکر می‌کنم با این قرارداد برای اولین‌بار قرار شد یک تئاتر خصوصی در ایران دست به چنین کاری زده است و به نظرم این بی‌سابقه‌ترین حضور بین‌المللی تئاتر خصوصی ایران است.

وی در همین زمینه افزود: به زودی تعدادی از هنرجویان و دانشجویان تئاتر در «جشنواره میان فرهنگی و آزمایشگاهی تئاتر ایتالیا» که طی همکاری کمپانی تئاتر باران و گروه تئاتر بین‌المللی پوتلچ (Teatro Polach) برگزار می شود، شرکت می کنند و طی همین همکاری از این گروه برای اجرای دو نمایش در ایران دعوت کردم و نمایش”ساکورا”نیز از کشور ژاپن برای این جشنواره بینافرهنگی به ایران دعوت شده است.

کارگردان نمایش”شکلک”در همین زمینه تصریح کرد: نخستین دوره این برنامه، سال گذشته اتفاق افتاد و ما توانستیم ۹ دانشجو را به این سفر ببریم. بسیار سفر پرباری بود. من به‌صورت هم‌زمان نمایش «نامه‌های عاشقانه از خاورمیانه» که در ایران با بازیگران ایرانی و در آمریکا با بازیگران آمریکایی اجرا کرده‌ام را به این دوره از جشنواره بردم.

مرادی افزود: آنها قرار است ۲ اردیبهشت وارد ایران شوند و به مدت ۱۰ روز در تئاتر باران علاوه بر اجرای نمایش ورک شاپ های آموزشی پیشرفته برگزار خواهند کرد.

وی خاطرنشان ساخت: همچنان کارگاه های آموزشی بازیگری و کارگردانی را در دو موسسه کارنامه و باران دارم . هدفم از این کلاس ها ارائه آخرین متدها و روش های بازیگری و کارگردانی است. در کلاس های کارگردانی ام آثار کارگردان های بزرگ دنیا را با هنرجویان مرور می کنیم و درباره جدیدترین شیوه های کارگردانی صحبت می کنیم. امیدوارم این کلاس ها کمکی برای هنرجویان باشد

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 − 19 =