این جشنواره نمایشگر رشد فرهنگی و تفکر ملت ایران است

تمجید عضو انجمن بین‌المللی طراحان گرافیک از جشنواره جهانی فجر

عضو انجمن بین‌المللی طراحان گرافیک، جشنواره جهانی فیلم فجر را نمایشگر رشد فرهنگی و تفکر ملت ایران دانست و گفت: جشنواره جهانی فیلم فجر فعالیت رضایتبخشی دارد و توجه به کمبودهای سینمای ایران را در دستور کار قرار داده و امیدوارم این روند متوقف نشود.
ابراهیم حقیقی روز جمعه در گفت وگو با ایرنا درباره جشنواره جهانی فیلم فجر اظهار داشت: بعد از چند سال، در دوره قبلی جشنواره جهانی فیلم فجر، سرانجام شاهد برگزاری جشنواره‌ای مرتب، منظم و موفق بودیم. با گزارشی که رضا میرکریمی دبیر جشنواره ارائه داد، این حقیقت و تلقی برایم بیشتر تقویت شد.
وی افزود: امسال هم آنطور که گفتند کارهایی قرار است به همراه تیم خود انجام دهد که به زعم من اصلا آسان نیست. آنها را بسیار حجیم دیدم اما به توان رضا میرکریمی ایمان دارم و مطمئن هستم که امسال را بهتر و موفق‌تر برگزار خواهد کرد. امیدوارم همکاران او هم بتوانند خوب کار کنند و او را دست تنها نگذارند.
این طراح گرافیست تاکید کرد: امیدواری بعدی‌ام این است که چنین روندی متوقف نشود زیرا همیشه شاهد بودیم کارهای گروهی و موفقی که در کشور اتفاق می‌افتند، خیلی زود تعطیل می‌شوند. بنابراین امیدوارم برای این جشنواره که نشان داده با یک مدیریت خوب و به روز می‌تواند موفق عمل کند، چنین اتفاقی نیافتد و فعالیت‌های آن با همین روند ادامه پیدا کند.
حقیقی با بیان اینکه حتما در جشنواره جهانی فیلم فجر حضور می یابد، گفت: از همان روز نخست به همه دوستان و کسانی که دغدغه سینما دارند توصیه کردم در این جشنواره شرکت کنند. بسیار خوشحال شدم از فعالیت‌هایی که انجام داده بودند و آن را برایم روایت کردند.
وی در رابطه با تاثیر جشنواره جهانی فیلم فجر بر دیپلماسی ایران توضیح داد: هر اتفاق فرهنگی که در هر کشوری می‌افتد، نمایش‌دهنده رشد فرهنگی و تفکر آن ملت است. مسلم می‌دانم که این جشنواره مانند سینما که همه جهانیان آن را نگاه و تعقیب می‌کنند، تاثیر خود را روی تمام ملت‌های جهان می‌گذارد. بالتبع در این مورد چگونگی ارتباط دولت‌ها هم موثر خواهد بود.
حقیقی با بیان اینکه سیاستگذاری و تفکری که رضا میرکریمی به همراه همکارانش به آن رسیده‌اند، باعث می‌شود جشنواره جهانی فیلم فجر نگاه متفاوتی داشته باشد، عنوان کرد: آنها کمبودهای سینمای ایران را پیدا کرده‌اند و تلاش کردند تا فیلم‌هایی را برای فیلمسازان ما به این جشنواره بیاورند که تاثیر متفاوتی بر آنها داشته باشد. نه آن چیزی که از طریق «دی وی دی» یا اینترنت در همه جا قابل دسترسی است.
وی افزود: این جشنواره بطور قطع باید آن نقاط خالی و تاریک را پر کند که حتما هم خواهد کرد. نگاه کردن به سینمای گوشه‌هایی از جهان که ما از آنها آگاهی نداریم، می‌تواند به این جریان کمک کند. چون تهاجم دی وی دی فیلم‌های هالیوودی در جهان آنقدر زیاد شده که همه تصورشان از «سینما» تلقی نمایش‌های هالیوودی است در صورتی که تعریف سینما چیز دیگری است و آنانی که اهل فیلم هستند می‌دانند که در آسیای جنوب شرقی به مانند ایران اتفاقات شگفت‌انگیزی در سینما می‌افتد که باید آنها را هم پیگیری کرد.
سی وپنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر از یکم تا هشتم اردیبهشت ماه به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
22 − 18 =