جرج رومرو،استاد سینمای وحشت درگذشت

جان رومرو، استاد سینمای وحشت و خالق «شب مردگان زنده» درگذشت.

به گزارش تسنیم، روزنامه گاردین گزارش داده است که پیشگام سینمای وحشت و زامبی‌ها در سن ۷۷ سالگی پس از نبرد کوتاه با سرطان ریه درگذشته است.

جرج رومرو، فیلمساز امریکایی با فیلم «شب مردگان زنده» ژانر فیلم‌های زامبی را پایه‌ریزی کرد. رومرو فیلم «شب مردگان زنده» را در سال ۱۹۶۸ با بودجه ۱۱۴ هزار دلاری ساخت که نه تنها به فروش حیرت‌انگیز ۳۰ میلیون دلاری رسید و تا به امروز به عنوان یک «فیلم کالت» شناخته می‌شود. این فیلم سیاه و سفید داستان گروهی از شخصیت‌های محاصره شده در مزرعه‌ای است که مورد هجوم زامبی‌ها قرار گرفته‌اند. فیلم برای بیان صریحش درباره مسائل ضدنژادپرستانه نیز به شهرت رسیده است.

از دیگر آثار شناخته شده رومرو می‌توان به «سحرگاه مردگان» محصول ۱۹۷۸، «روز مردگان» محصول ۱۹۸۵ به عنوان دنباله‌های اثر موفقش در کنار «سرزمین مرگ» (۲۰۰۵)، «خاطرات مرگ» (۲۰۰۷) و «بقای مرگ» (۲۰۰۹) اشاره کرد.

رومرو قرار بود نخستین فیلم «رزیدنت اویل» بر مبنای بازی ویدیویی مشهور را هم کارگردانی کند؛ اما به دلیل اختلاف نظر با تهیه‌کنندگان کنار کشید.

رومرو در چهارم فوریه ۱۹۴۰ در محله برانکس نیویورک از پدری کوبایی و مادری لیتوانیایی متولد شد. حرفه فیلمسازی را به عنوان کارگردان فیلم‌های تبلیغاتی آغاز کرد. روزنامه لس‌آنجلس تایمز به نقل از خانواده رومرو نوشته است که او در کنار سوزان دسروچر رومرو، همسر و تینا رومرو، دختر جرج رومرو در حال شنیدن به موسیقی متن فیلم «مرد آرام» جان فورد، یکی از آثار محبوب رومرو درگذشته است.

استفان کینگ روز گذشته در حساب توئیتری خود درباره درگذشت این هنرمند مستقل نوشته است: «از شنیدن خبر مرگ جرج رومرو همکار مورد علاقه و دوست خوب قدیمیم غمگینم. جرج، هرگز کسی مثل تو نخواهد آمد.»

 

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
25 − 8 =