ستاره اسکندری:

جشنواره های فجر قدیم بهتر بود، چون به فروش فیلم ها کمک می کرد

ستاره اسکندری که فیلم «خانه کاغذی» را روی پرده سینماها دارد، درباره شخصیتی که در این فیلم بازی می کند و حال و هوای آن توضیح داد و درباره سلیقه ای شدن روند انتخاب فیلمهای جشنواره فیلم فجر سخن گفت.

به گزارش رسیده، ستاره اسکندری در گفتگو با برنامه «سینما دو» با اجرا و سردبیری حامد عنقا با اشاره به نقش خود در فیلم در حال اکران «خانه کاغذی» گفت: این فیلم زندگی یک روزنامه نگار را به تصویر می کشد و نشان می دهد در یک جامعه سیاست زده برای یک روزنامه نگار که جدا از منفعت طلبی بر اساس اعتقادات خود می نویسد، چقدر تاب و توان می ماند.

وی افزود: هر چیزی که مستقیم نباشد، دوست دارم و فیلمنامه این کار متفاوت بود و بُعد به این معنا داشت که تنها ارتباط یک زن و مرد را نشان نمی داد، بلکه جایگاه و مسئولیت اجتماعی آن ها را هم نشان می داد؛  به نحوی که در قالب یک اتفاق عاشقانه، یک اتفاق اجتماعی رقم می خورد.

بازیگر «دندون طلا» با بیان اینکه معمولا در فیلم ها شخصیت ها بر اساس جایگاه اجتماعی بیرون رصد می شوند یا روابط دختر و پدر و… را به صورت مستقیم نشان می دهند، یادآور شد: اما این فیلمنامه برای من بُعد داشت. در آن یک احساس درونی منجر به یک حرکت بیرونی می شد و نوعی دلتنگی نسبت به گذشته از دست رفته در آن بود که در زمان خود باعث حرکت و پویایی بوده اما حالا شرایط اینطور نیست.

اسکندری تصریح کرد: شاید به این دلیل است که حالا فیلمنامه نویس ها قهرمان داستان های خود را در موقعیتی قرار می دهند که به عشق سابق خود بازگردند. اصولا گرفتار شدن یک نویسنده در چارچوب خانه ذهنم را مشغول می کند، چون خیلی برایم نمادین است و عمق دارد.

این بازیگر همچنین درباره جشنواره فیلم فجر نیز گفت: جشنواره های فجر قدیم بهتر بود، چون در آن سال می توانست به فروش فیلم ها کمک کند و نوعی اتفاق کیفی به لحاظ داوری و انتخاب محسوب می شد.

وی تصریح کرد: اما حالا و حداقل در چندسال اخیر اتفاقات عجیبی در جشنواره ها افتاده است و خیلی از بیشتر از کارشناسی به سلیقه نزدیک شده ایم!

اسکندری در پایان گفت: خیلی از فیلم ها به لحاظ فروش در جایگاه بالایی قرار دارند، ولی کیفیت خوبی ندارند. رسالتی که برای سینما قائلم، هیچ ربطی به فروش ندارد و فروش دلیل کیفیت نیست.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 + 26 =