گفت و گو با امير کاظمي

حس می کنم در بازیگری پخته تر شدم!

گروه تلویزیون: امیر کاظمی، بازیگر جوانی است که پس از تجربه کارهای گوناگونی چون وضعیت سفید، خانه اجاره ای، شمعدونی و … مدتی است که در مجموعه «لیسانسه ها» ایفای نقش می کند. این اثر بهانه ای شد تا با او گپ و گفتی داشته باشیم که در ادامه آن را می خوانید.

®®®

۳بعد از سریال «شمعدونی»، «لیسانسه ها» دومین کاری است که در آن با سروش صحت همراه شدید، این همراهی چه طور شکل گرفت؟

-اواخر سریال شمعدونی بود که آقای صحت به من نوید این مجموعه را دادند و با مطرح کردن کلیات آن از من خواست تا در این کار هم با گروه همکاری کنم و به جهت حدود دوسالی که روی مطالعه و شکل گیری این نقش وقت گذاشتم بیشتر از کارهایی که قبل تر داشتم روی آن تعصب دارم.

۳آقای کاظمی از کاراکتر مازیار لیسانسه ها و آن گیجی همیشگی که در نقش های شما وجود دارد بگویید.

-خیلی ها این خنگ و گیج بودن را به من یادآوری کرده اند اما خودم هر چه کار را می بینیم لااقل در نقش مازیار متوجه آن نمی شوم ، اما به طور کلی به نظرم شخصیت های کمدی باید به گونه ای یک حالت روانی و شکل ویژه داشته باشند تا جنبه کاریکاتوری خود را برسانند. در مورد کاراکتر مازیار هم همینگونه است و البته در قسمت های دیگر خواهید دید که این شخصیت بیشتر از طنز یک نقش ملودرام را می رساند.

۳ کار با سروش صحت به عنوان کارگردان چه طور است؟

-سروش صحت به عنوان کارگردان فوق العاده است و آن قدر به موقع و درست بازیگر را راهنمایی می کند  که همه از ابتدا نقش و شخصیت خود را پیدا می کنند، پس از این هم فرد را با نقشش آزاد می گذارد، همچنین به جهت درگیری خود او با داستان شخصیت مورد نظر کاملا صحیح شکل می گیرد.

۳در مورد بداهه گویی چه طور؟ چه قدر از این ویژگی بهره می برید؟

-آقای صحت بعد از همان داستان شکل گیری شخصیت در چند قسمت به نظرات و پیشنهادات اعضا گروه می پردازد اما در مجموع به جهت متن کاملی که وجود دارد حتی بازیگران بداهه گو هم کمتر از این ویژگی استفاده می کنند.

۳کمی هم از کار با کاظم سیاحی که به عنوان پدر شما در این کار هستد بگویید.

-با وجود اختلاف سنی که چندان برای پدر و پسری زیاد نیست تلاش ما این بود که این ارتباط را به خوبی شکل دهیم و این اتفاق با بازی بسیار خوب آقای سیاحی و تمریناتی که داشتیم فکر می کنم میسر شده است.

۳تلاشی هم برای جلوگیری از تکرار نقش ها و قالب آن ها در این حوزه کرده اید؟

-یکی از نگرانی های من این بود تا کاراکتری متمایز با شمعدونی را ارائه دهم و حس می کنم نسبت به سال های قبل علاوه بر بزرگتر شدنم، نسبت به شمعدونی در این کار پخته تر شده  ام.

۳فکر می کنید «لیسانسه ها» در ادامه کار چه طور پیش برود؟

-تا الان بازخوردهای خوبی داشته ایم و با گروه ماهری که در این سریال هستند،اتفاقات خوبی در کار رخ می دهد که امیدورام کماکان مورد استقبال واقع شود.

(بازدید: 318)

اشتراک گذاری در:

نظرات 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 − 19 =