دهمین کنگره ملی شعر عاشورایی قروه آغاز شد

دهمین کنگره ملی شعر عاشورایی از امروز (۲۲ آبان) با حضور شاعران و نویسندگان سراسر کشور به مدت دو روز در شهرستان قروه آغاز شد.

به گزارش رسیده، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قروه از راه یابی ۶۵٠ اثر به آخرین مرحله داوری دهمین کنگره سراسری شعر عاشورایی خبرداد و گفت: این تعداد اثر از ٣١٠ شاعرسراسر کشور تا ٢٢ مهر ماه جاری به دبیرخانه کنگره بین المللی شعر عاشورایی قروه ارسال شد.

شهلا مژده با اشاره به رشد قابل توجه آثار دریافتی به دبیرخانه جشنواره عنوان کرد: سال گذشته ۵۴٠ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که امسال این آمار رشد قابل توجهی داشت.

وی با بیان اینکه بخش شعر عاشورایی اصلی ترین بخش این کنگره می باشد، افزود: در بخش ویژه کنگره شعرهایی با موضوع ایثار و شهادت با تأکید بر شهدای کردستان و شهدای مدافع حرم به سه زبان فارسی، کُردی و تُرکی به دبیرخانه کنگره ارسال شده است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قروه خاطر نشان کرد: در این بخش همچنین شاعران آثار خود را در خصوص شهید محسن حججی و شهدای جوان متمسک به سیره ائمه اطهار (ع) به دبیرخانه ارسال کردند.

مژده با بیان اینکه دهمین کنگره سراسری شعر عاشورایی همچون سال گذشته در سه بخش شعر عاشورایی، بخش ویژه و مقاله برگزار خواهد شد، اظهار کرد: بخش شعر عاشورایی اصلی ترین بخش کنگره است که در ٢ رده جوانان زیر ٣٠ سال و بزرگسالان بالای ٣٠ سال برگزار شد.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این کنگره یادآور شد: آشنایی شیفتگان فرهنگ متعالی عاشورا با صفات و فضائل حضرت امام حسین(ع) و یاران وفادارش، ترویج فرهنگ و ارزش های اصیل اسلامی و اشاعه فرهنگ و ادبیات آیینی عاشورایی از جمله اهداف برگزاری ان کنگره است

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *