دو خبر از رادیو ایران

بیان مناظره ابن ابی العوجاء در رادیو ایران

رادیو ایران با ویژه برنامه «صبح صادق» به ترویج فرهنگ تخاطب و گفتگو می پردازد.

در سالروز شهادت امام صادق (ع) علاقمندان به خاندان عصمت و طهارت می توانند با برنامه «صبح صادق»به واکاوی الگو پذیری از شخصیت علمی فرهنگی و عرفانی آن معصوم بپردازند.

به گزارش شبکه رادیویی ایران در این برنامه به ابعادمختلف زندگی ایشان از جمله وضعیت اجتماعی آن دوره و سیره عملی آن حضرت و جایگاه ایشان درمیان مردم پرداخته خواهد شد. اما تاکید اصلی برنامه بر تاثیر آن حضرت در فرهنگ سازی و تغییر سبک زندگی در زمان خودشان است.از جمله چگونگی تخاطب و گفتگو،زندگی مسالمت آمیز و همچنین ارائه راهکار برای زندگی دینی در غالب نصایح.روایات.تفاسیر وکلاسهای درس و…خواهد بود.در این برنامه سعی خواهد شد با توجه به زمان ، راهکارهایی (با هرمونتیک)برای زندگی امروز ارائه شود.

کارشناس برنامه محسن خاکی و مرتضی جعفرپو به بررسی اخلاقی و عقیدتی مناظرات علمی امام صادق از جمله مناظره با ابن ابی العوجاء و ابوشاکر دیصانی‌زندیق، ارائه راهکار اخلاقی فرهنگ اصیل تخاطب و گفتگو که یکی از نیازهای جامعه می باشد،می پردازند.

«در محضر استاد» بخش های کوتاه از زندگی شاگردان امام صادق در چند بخش،متون ادبی وشعر،«خورشید حقیقت»مراثی و اشعار درباره حضرت با صدای شعرا و مداحین اهل بیت (ع)،مصاحبه با علمای اهل سنت و بررسی جایگاه امام در دیدگاه اهل سنت و تاثیر پذیری از فرهنگ علمی و عملی حضرت،«مرثیه شهادت»بخش ویژه چگونگی شهادت امام صادق(ع) تشکیل شده از کلام بزرگان روضه و مرثیه،«اهالی آسمان»بررسی کوتاه و عرفانی حدیث لوح فاطمه از پیامبر پیرامون امام صادق و گزارش با مردم خصوصا دانشجویان درباره اهمیت گفتگو و تخاطب از دیگر بخش های این ویژه برنامه است.

«صبح صادق» به تهیه کنندگی عبدالله علایی ،گویندگی حسن همائی،راوی رضا آقاشریفیان،آیتم سازی حسین معصومی ،وحید بیات و لیلاکوچکیان و نویسندگی مهدی رسولی از ساعت ۹:۰۰ تا ۱۰:۳۰ صبح از گروه فرهنگ و اندیشه رادیو ایران پخش می شود.

ضمن اینکه در همین روز برنامه «عصمت صادق» از ساعت ۸:۳۵ تا ۹:۰صبح ،«گویای راستین»از ساعت ۱۹:۳۰ و «پیشوای صادقان» از ساعت ۲۲:۰۵ از آنتن رادیو ایران پخش می شود.

کارگردان پروژه «سی» در «کافه هنر»

 

به گزارش شبکه رادیویی ایران امروز اصغر دشتی کارگردان پروژه «سی»مهمان «کافه هنر» است.

زهره سربازی تهیه کننده «کافه هنر»گفت:کنسرت نمایش «سی»با صدای همایون شجریان که شاهنامه خوانی را در کاخ سعد آباد روی صحنه می برند،موضوع امروز «کافه هنراست.

سربازی ادامه داد :برنامه ی «کافه هنر»با موضوع فرهنگ و هنر و بخش های مختلف شنبه تا چهارشنبه از رادیو ایران پخش می شود .

در بخش «آقای واژه » آقای محمد مهدی باقری درباره ی درست استفاده کردن از واژه ها در زبان فارسی صحبت می کند و در ابتدای برنامه فرش قرمزی از موسیقی برای مخاطبان پخش می شود و ما از مخاطبان خود می خواهیم که از منوی ما سفارش بدهند. منوی ما شامل آیتم هاست و هر سفارشی که بیشتر به ۳۰۰۰۰۹۰۰ پیامک شود،آن بخش، زودتر پخش می شود.

ضمن اینکه خوانندگان محلی در «کافه هنر» میز رزرو می کنند و موسیقی محلی در برنامه پخش می کنند.

گوینده ی «کافه هنر» نوید نوروزی و وحید ارادمند و به سردبیری محمد کیانی و نویسندگی مارال دوستی و گزارشگری تینا میرکریمی و تهیه کنندگی زهره سربازی ساعت ۱۵:۵۰ از آنتن رادیو ایران پخش می شود.


بازدید : 1

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *