روایت جنگ افغانستان در جشنواره فیلم ونیز

به گزارش مهر به نقل از یورونیوز، این فیلم که داستان یک سرباز دانمارکی را در جنگ افغانستان روایت می کند در بخش «افق ها»ی جشنواره ونیز به نمایش در آمده است.
داستان فیلم از این قرار است که وقتی گروهانِ سرباز دانمارکی زیر آتش سنگین طالبان قرار می گیرند، این سرباز که «کلاوس» نام دارد تصمیمی مهم می گیرد که پیامدهایی جدی برای خود او و خانواده اش در بر دارد.
این کارگردان درباره انگیزه ساخت فیلمش می گوید: نبرد افغانستان نخستین جنگ برون مرزی دانمارک است، (جنگی) که به هر حال، معرّف نسل جوانِ همسن و سالِ من در اروپا است، بنابراین من فکر کردم که موضوع مهمی است و باید به آن نگاه کرد.
فیلم «یک جنگ» قرار است دهم سپتامبر در اروپا اکران شود. «پیلو آزبائک» بازیگر این فیلم امیدوار است که فیلم تماشاگرانش را به فکر وادارد. او می گوید: فکر نمی کنم کار ما جواب دادن باشد، کار ما مطرح کردن سوال ها است و فیلم توبیاس قطعاً فیلمی است که باعث می شود از خودمان بپرسیم، چطور می توان به نام دموکراسی آدم کشت؟ چطور می توانیم این سربازان جوان را وادار کنیم که خواست ما را در افغانستان و عراق و هر جای دیگر انجام بدهند؟
یک فیلم دیگر درباره جنگ افغانستان نیز به نام «Man Down» در بخش «افق‌ها»ی جشنواره ونیز حضور دارد. فیلم، داستان دو دوست را تعریف می کند که در یک محله بزرگ می شوند و تصمیم می گیرند که برای به تفنگداران دریایی آمریکا بپیوندند، تا جایی که یکی از آنها با بازی «شیا لابیوف» با خیانت و مرگ روبرو می شود. این بازیگر در نشست خبری، درباره همکاری اش با «نیک جونز» که خودش پیش تر یک تنفگدار دریایی بوده، صحبت کرد.
او گفت: تا حد ممکن به جنگ نزدیک می شوید، بنابراین من و او تقریبا هر دقیقه کنار هم بودیم. اساساً من و نیک با هم زندگی کردیم. او صبح من را بیدار می کرد و با هم غذا می خوردیم، همیشه، درباره همه چیز با هم صحبت می کردیم، بنابراین من او در وضعیت فکریِ یکسانی بودیم. از همدیگر همه چیز را می پرسیدیم، اسم این کار چیست؟ نمی دانم، یک جور مربیگری یا همچنین چیزی.
زمان اکران این فیلم هنوز مشخص نشده است.
 

(بازدید: 19)

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
6 − 2 =