رونمایی از پوستر سی وپنجمین جشنواره تئاتر فجر

پوستر سی وپنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر روز چهارشنبه با حضور سعید اسدی دبیر این رویداد و عباس محبوب طراح پوستر رونمایی شد.
به گزارش ایرنا، سعید اسدی در آیین رونمایی از پوستر سی وپنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر گفت: پوستر این دوره از جشنواره با ارائه تصویری از مردم و نیز دعوت آنان به کنش اجتماعی طراحی شده است.
وی گفت: مفهوم تئاتر برای همه در پوستر این دوره از جشنواره در نظر گرفته شده است و رویکردی مردمی دارد.
اسدی خاطر نشان کرد: تئاتر یکی از مهمترین عرصه های باقی مانده برای ژرف نگری و گردهمایی اجتماعی است.
وی افزود: جشنواره تئاتر فجر به عنوان بزرگترین رویداد تئاتر، همدلی، وفاق اجتماعی و ملی را به همراه دارد و هدف آن تعامل اجتماعی برای ایجاد اغنا و نشاط درونی است.
دبیر جشنواره تئاتر فجر با تاکید بر اینکه تئاتر موجب می شود تا نگاهی انسانی به جهان، فرهنگ و اجتماع داشته باشیم، گفت: بخش های اصلی و جنبی این جشنواره می تواند چهره ای آبرومند به جهانیان از کشور نشان دهیم.
وی تاکید کرد: پوستر سی وپنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر بگونه ای طراحی شده که مخاطبان بتوانند از چهره خود برای پوسترها استفاده کنند زیرا تئاتر از همه هنرها بهره می برد.
طراح پوستر سی وپنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر نیز گفت: طراحی این پوستر با کار گروهی و طی یکسال گذشته طبق اهداف جشنواره از جمله عدد دوره، فرم نقاب تئاتر، تاثیر پذیری از موتیف های اصیل ایرانی، ساختار هندسی و نماد شادی و غم انجام شده است.
به گفته عباس محبوب، این طرح با قابلیت چرخش ۱۸۰ درجه ای مفهوم «تئاتر برای همه» را نیز در خود جای داده است.
قباد شیوار از گرافیست های صاحب سبک نیز پس از رونمایی از پوستر گفت: طرح مناسبی در نظر گرفته شده اما از رنگ های سرد در آن از جمله سفید و آبی بسیار استفاده شده است.
وی با بیان اینکه باید در طراحی پوستر باید از کنتراستی با رنگ های گرم نیز استفاده می شد، افزود: پوستر برای جذب مخاطبان در محوطه های بزرگی مانند تئاتر شهر نیاز به رنگ های جذاب دارد.
اسدی نیز در پاسخ به این سخنان شیوا تاکید کرد: طراحی پوستر این دوره از جشنواره به گونه ای بوده است که بتوانیم در رنگ های مختلف به چاپ برسانیم.
سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر از یکم تا ۱۲ بهمن ماه برگزار می شود.

(بازدید: 61)

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
3 + 18 =