رییس سازمان سینمایی در جریان آغاز فیلمبردای فیلم "سرو زیر آب"

سینما تاریخ تصویری یک فرهنگ و تمدن را ارائه می کند

باعث افتخار است که هنر سینما امروز ارزش ها و دغدغه های دفاع مقدس را به نسل بعدی منتقل  می کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی در مراسم آغاز فیلم برداری فیلم سینمایی “سرو زیر آب” با ابراز خشنودی از همزمانی آغاز فیلمبرداری این فیلم با ایام عملیات پرافتخار کربلای پنج و جشن های دهه فجر افزود:  از ابتدای حضور در سازمان سینمایی با خواندن فیلم نامه ، دغدغه ساخت آن را داشتیم اما به علت سنگینی کار انجام آن توسط سازمان سینمایی به تنهایی ممکن نبود.

وی با تشکر از حمایتهای بنیاد سینمایی فارابی، حوزه هنری و موسسه تصویر شهر از فیلم  “سرو زیر آب” تصریح کرد مطمئن هستم محمد علی باشه آهنگر بعنوان کارگردان فیلم اگر فیلمی در این خصوص بسازد قطعا دین خود را به دفاع مقدس و ارزشهای آن ادا خواهد کرد.

رییس سازمان سینمایی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه  متاسفانه در سینما کارها را سخت می کنیم افزود: کسانی که در حوزه دفاع مقدس کار می کنند به راحتی فیلم آنها را ضد دفاع مقدس  می نامیم ، فیلم های دینی را انگ تحریف می زنیم و یا کسانی که در حوزه آسیب های اجتماعی کار می کنند ، با وجود همه تاکیدات مقام معظم  رهبری بر نقد اجتماعی ، این فیلمها را سیاه نمایی صرف می خوانند. وی در همین رابطه ادامه داد:   با امن کردن فضا و نگاه بلند نظرانه باید کاری کنیم تا سینمای دینی ، دفاع مقدس و اجتماعی راهش را باز کند.

ایوبی با تاکید بر اینکه  سینما در حال ثبت  تاریخ تصویری ایران اسلامی است گفت: امروز تاریخ تصویری حرف اول را در دنیا می زند و کسانی که در حوزه سینمای دفاع مقدس فعالیت  می کنند تاریخ تصویری یک فرهنگ ، تمدن درخشان و حرفهای ناگفته یک  ملت را به جهان ارائه می دهند که حتما دیدنی و شنیدنی است.

ایوبی با بیان اینکه  فیلمسازی با امکانات حداقلی کار بسیار سختی است گفت:  قطعا  کسانی که در این راه قدم گذاشته اند  اجر کمتری از بچه هایی که در آن دوران می جنگیدند ندارند. وی در پایان سخنان خود با اشاره به دغدغه فرماندهان آن روز جنگ مبنی بر چگونگی انتقال ارزشها و مفاهیم گرانقدر دفاع مقدس به نسل بعد گفت: خوشبختانه سینما به خوبی از عهده این کار برآمده است و  باعث افتخار است که هنر سینما امروز ارزش ها و دغدغه های دفاع مقدس را به نسل بعدی منتقل می کند.

گفتنی است در ادامه این مراسم سید حامد حسینی تهیه کننده فیلم سینمایی “سرو زیر آب” در سخنان کوتاهی ضمن تشکر از حمایتهای سازمان سینمایی، بنیاد سینمایی فارابی، حوزه هنری  و موسسه تصویر شهر ؛ با بیان اینکه آغاز فیلم برداری این فیلم پس از ۵ سال به لطف ، دعا و مرحمت شهدا بوده است گفت: در آینده ما را با سینما خواهند شناخت.

همچنین محمد علی باشه آهنگر کارگردان فیلم سینمایی “سرو زیر آب” نیز در این مراسم گفت : قصد داشتم تا دیگر در حوزه دفاع مقدس فعالیتی انجام ندهم اما بواسطه قولی که به سید ابوالقاسم حسینی پیش از شهادتش داده بودم انجام این کار را قبول کردم. وی در ادامه افزود: در دوران دفاع مقدس گاه می شد با کمترین امکانات و تسلیحات یک خط را نگه داریم اما در حال حاضر انجام کار در حوزه دفاع مقدس با امکانات کم شدنی نیست و اگر انجام این پروژه نیز میسر شده است به مرحمت خدا و خون شهدا بوده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی،  فیلم سینمایی “سرو زیر آب” که با مشارکت بنیاد سینمایی  فارابی، حوزه هنری و موسسه تصویر شهر در حال ساخت است به موضوع دفاع مقدس می پردازد. محمد علی باشه آهنگر در ششمین کار سینمایی خود کارگردانی این فیلم را بر عهده داشته و حامد حسینی در مقام تهیه کننده در کنار او قراردارد.

قصه «سرو زیر آب» در مورد شهداء گمنام و اتفاقاتی است که در معراج شهداء و نورد  لوله اهواز افتاده است.

بابک حمیدیان، مینا ساداتی، مسعود رایگان و هومن برق نورد از جمله بازیگرانی  هستند که در این فیلم جلوی دوربین علیرضا زرین دست قرار گرفته اند.

در جریان این مراسم ایوبی رییس سازمان سینمایی از لوکیشن های فیلم سینمایی “سرو زیر آب” بازدید کرد و فیلمبرداری این فیلم نیز با حضور جمعی از خانواده های شهدا آغاز شد.

در این بازدید علیرضا تابش مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی ، حمزه زاده معاون سینمایی حوزه هنری، علی احمدی مدیر عامل موسسه تصویر شهر، احمدیان معاون فرهنگی بنیاد سینمایی فارابی و جلیل اکبری صحت مشاور رسانه ای و مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی ، رئیس سازمان سینمایی را همراهی کردند.

 

 

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
1 + 13 =