عنوان «اولین بار» امتیاز نیست

به گزارش  مهر، محمدحسین توتونچیان تهیه‌کننده این کنسرت موسیقایی در ابتدای این نشست خبری گفت: خوشحالیم که برای اولین بار برنامه موسیقایی را استارت می‌زنیم که به دلیل ساختاری که دارد به نوعی برای اولین بار است که در کشور ما اجرا می شود. این برنامه یک خوانش پرفورمنس گونه موسیقایی است که می تواند برای مخاطبان مورد توجه قرار گیرد و امیدوارم با توجه به تلاش هایی که انجام گرفته شاهد اجرای قابل قبول و با کیفیتی در تالار وحدت باشیم.
عنوان «برای اولین بار» حسن نیست بلکه یک سختی کامل است
وی افزود: متاسفانه به دلیل بروکراسی اداری که در رابطه با صدور مجوز فعالیت های موسیقایی نمایشی وجود دارد، روند صدور مجوز این برنامه نیز کمی به طول انجامید و ما مدت کوتاهی است که اطلاع رسانی این برنامه را آغاز کردیم اما خوشبختانه در همین چند روز کوتاهی که از فروش بلیت ها می گذرد شاهد استقبال خوبی از سوی مخاطبان هستیم که امیدواریم بتوانیم این کنسرت را در روزهای بیشتری اجرا کنیم.
این تهیه کننده آثار موسیقایی در بخش دیگری از صحبت های خود تاکید کرد: اجرای روز جمعه دوم مرداد به نوعی افتتاحیه اجراهای عمومی این پروژه نمایشی موسیقایی است که هم می توانیم خود را محک بزنیم و هم با توجه به واکنشی که از تماشاگران می گیریم ایرادات خود را نیز مرتفع کنیم، ضمن اینکه به طور حتم با توجه به واکنش تماشاگران برنامه ریزی‌هایی را برای اجراهای بیشتر این برنامه انجام خواهیم داد.
مهیار علیزاده آهنگساز و مدیر پروژه «در شعله با تو رقصان» نیز در این نشست خبری گفت: این اجرا از آن دسته برنامه هایی است که تاکنون در ایران شاهدش نبودیم البته می توان گفت این یک حسن نیست چراکه یک تجربه کاملا دشوار و سختی برای من و عوامل کار است. البته این پروژه قرار بود گسترده تر از اینها برگزار شود و حالت نمایشی آن نیز بیشتر باشد اما به دلیل طولانی شدن پروسه مجوز که هم باید از مرکز هنرهای نمایشی و هم دفتر موسیقی اخذ می‌شد، تصمیم گرفتیم تا در این اجرا بیشتر به فضای موسیقایی اثر توجه کنیم.
این آهنگساز ادامه داد: ذهنیت اول این کار از اپرا شکل گرفته که به نوعی برداشتی آزاد از داستان شیخ صنعان عطار نیشابوری است که ما بیشتر بخش های عاشقانه آن را مدنظر قرار دادیم و طبق مطالعاتی که داشتیم، قسمت «طلب» هفت شهر عشق این داستان را برای روایت و اجرا انتخاب کردیم و با یک نگاه مینی مالیستی که به ماجرا داشتیم تلاش کردیم تا به این قسمت از داستان توجه بیشتری کنیم. البته پیش از این قرار بود من این کار را به صورت یک اپرای واقعی روی صحنه ببرم اما چون در ایران امکانات اجرای اپرا وجود ندارد سطح آن را عوض کردیم که بر این اساس علاوه بر حضور یک ارکستر متشکل از سازهای ایرانی و غربی و حضور خوانندگان جوان موسیقی ایرانی کار با روایت دو نفره صابر ابر و پانته آ پناهی ها در تالار وحدت روی صحنه خواهد رفت.
علیزاده توضیح داد: از این اثر یک آلبوم صوتی هم آماده شده که تمامی مراحل مربوط به ضبط، میکس و مسترینگ آن به طور کامل انجام گرفته و هم اکنون در قسمت حراست وزارت ارشاد برای صدور مجوز نهایی قرار دارد. ما تلاش داشتیم همزمان با برگزاری کنسرت، آلبوم را نیز منتشر کنیم اما فکر می کنم با توجه به مواردی که اشاره کردم کار با دو سه هفته تاخیر در دسترس علاقمندان قرار می گیرد.
من هنر موسیقی ندارم
صابر ابر بازیگر تئاتر و سینما نیز در این نشست خبری با ابراز خرسندی از همکاری خود در پروژه «در شعله با تو رقصان» گفت: خوشبختانه در این گروه هنرمندان درجه یکی قرار گرفتند که تصور می کنم مخاطبان روز اجرا با یک اجرای قابل قبول و هیجان انگیز روبرو خواهند شد. البته همانطور که مهیار علیزاده گفت قرار بود بخش نمایشی این اثر بیشتر از فضایی باشد که برای برنامه روز دوم مرداد در نظر گرفته شده اما با توجه به روند کند صدور مجوز ناچار شدیم تا فضای موسیقایی اثر را بیشتر کنیم. آنچه که مخاطب در این اثر با آن روبرو خواهد شد حس و انتقال روایت با موسیقی است و اجرای یک داستان در چند بخش تقسیم شده که با حضور خوانندگان و دو راوی مرد و زن، داستان روایت می‌شود.
وی درباره انگیزه های خود برای حضور در این پروژه موسیقایی نمایشی، بیان کرد: من تاکنون پیشنهادات زیادی از سوی گروه ها و هنرمندان فعال موسیقی داشتم اما چون اصلا هنر موسیقی ندارم و بر این باورم که وقتی در جایی حضور پیدا می کنم باید آن فضا به من احتیاج داشته باشد، تلاش کردم تا غیر از حضور در چند قطعه موسیقایی که به صورت تک آهنگ در فضای مجازی منتشر می شود حضور پررنگی در جریان فعالیت های موسیقایی نداشته باشم اما وقتی با پیشنهاد مهیار علیزاده برای حضور در این پروژه مواجه شدم ساختار کار من را به شدت جذب خود کرد. از این رو تصمیم گرفتم با تمام وجود در این اثر حضور داشته باشم. من معتقدم وقتی یک هنرمند در جایی برای ارائه اثری هنری حضور پیدا می کند، باید از آن فضا دفاع کند. من نیز از این کار با تمام وجود دفاع می کنم و خوشحال از این هستم که می توانم در کنار سایر هنرمندان گروه، جمعه دوم مرداد میزبان تماشاگران باشم.
ویژه برنامه نمایشی موسیقایی «در شعله با تو رقصان» جمعه دوم مرداد ساعت ۲۲ در تالار وحدت به تهیه کنندگی موسسه فرهنگی هنری ققنوس برگزار می شود.
میثم مروستی مایستر آنسامبل، آتنا اشتیاقی ویولنسل، نیلوفر محبی ویولن، پیمان حاتمی پیانو، رضا فرهادی درامز، آرین کشیشی گیتار بیس، باربد بیات هورن، طرلان خلیقی رباب و تار، شایان ریاحی پرکاشن، بهتاش ابوالقاسم پرکاشن، امیرحسین دوانی طراح صحنه، سحر ابر طراح لباس و علی رضوی مدیر اجرایی، عوامل تهیه و تولید این پروژه موسیقایی نمایشی را تشکیل می دهند.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *