«زير سقف دودي»، «يک روز به خصوص»، «سارا و آيدا»، «ايتاليا ايتاليا»، «خانه کاغذي» و «نهنگ عنبر سلکشن رويا» فيلم هايي هستند که فيلميران با خريد بخشي از سهام آنها، در سال 96 پخش شان را هم برعهده خواهد داشت

«فیلمیران» بخشی از سهام شش فیلم را خرید

موسسه «فیلمیران» با مذاکره با صاحبان شش فیلم سینمایی، بخشی از سهام آنها را خریداری کرد.

به گزارش بانی فیلم، موسسه فیلمیران از چندی پیش بخشی از سهام فیلم های سینمایی «زیر سقف دودی» پوران درخشنده، «یک روز به خصوص» همایون اسعدیان، «سارا و آیدا» مازیار میری، «ایتالیا ایتالیا» کاوه صباغ زاده، «خانه کاغذی» مهدی صباغ زاده و «نهنگ عنبر سلکشن رویا» سامان مقدم را خریداری کرده است.

نمایش برخی از این فیلم ها با توجه به وضعیت کنونی اکران از نوروز ۹۶ آغاز خواهد شد و به همین خاطر سازندگان آنها با واگذاری بخشی از سهام فیلم های خود از هم اکنون مقدمات اکران این فیلم ها را آغاز کرده اند.

علاوه بر این شش فیلم، «مالاریا» به کارگردانی پرویز شهبازی نیز یکی دیگر از فیلم هایی است که هم اکنون در نوبت اکران قرار دارد و فیلمیران قرارداد پخش آن را از چندی پیش به ثبت رسانده است. این فیلم در نوبت آینده گروه آفریقا – بعد از پایان اکران «لاک قرمز» – به نمایش عمومی درخواهد آمد.

«سلام بمبئی»، «هفت ماهگی»، «متولد ۶۵»، «یتیم خانه ایران»، «فروشنده»، «دراکولا»، «نیمه شب اتفاق افتاد»، «ایستاده در غبار»، «لانتوری»، «یک دزدی عاشقانه»، «در مدت معلوم»، «بادیگارد»، «رسوایی ۲»، «کوچه بی نام»، «ابد و یک روز» و «بارکد» نیز فیلم های اکران شده امسال هستند که پخش شان را فیلمیران برعهده داشت.

«زیر سقف دودی» با بازی بازیگرانی چون فرهاد اصلانی، مریلا زارعی، هوشنگ توکلی، مریم بوبانی، هادی مرزبان، فریبا متخصص، شهرام حقیقت دوست و نفیسه روشن در حال حاضر آخرین مراحل فنی خود را طی می کند و اولین نمایش آن نیز در جشنواره فیلم فجر خواهد بود.

غزل شاکری، پگاه آهنگرانی، مصطفی زمانی، سعید چنگیزیان، شیرین یزدان، احمد هاشمیان بخش بازیگران «سارا و آیدا» هستند.

در «یک روز بخصوص» مصطفی زمانی، فرهاد اصلانی،پری ناز ایزد یار، محسن کیایی، شیرین آقا کاشی، شیرین یزدان بخش به ایفای نقش پرداخته اند. اولین نمایش ساخته اسعدیان در جشنواره فیلم فجر خواهد بود.

حامد کمیلی، سارا بهرامی، فرید سجادی حسینی، رضا سخایی، همایون ارشادی، جهانگیر میرشکاری و… بازیگران «ایتالیا ایتالیا» هستند.

پرویز پرستویی، ستاره اسکندری، ثریا قاسمی، تینا پاکروان، علیرضا کمالی و مهدی پاکدل و حسین پاکدل در «خانه کاغذی» به ایفای نقش پرداخته اند و در نهایت در فیلم سینمایی «نهنگ عنبر سلکشن رویا» نیز بازیگرانی چون رضا عطاران، مهناز افشار، ویشکا آسایش، حسام نواب صفوی، رضا ناجی، امیرحسین آرمان، سیروس گرجستانی، علی قربان زاده، شهلا ریاحی، کتایون امیرابراهیمی، محسن قاضی مرادی، احمدرضا اسعدی و اسدا… یکتا حضور دارند.

 

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 − 9 =