نمایشنامه «مردگان» و دریافت جایزه نویسندگی سندیکای نویسندگان اوهایو امریکا

نمایشنامه «مردگان» نوشته حسن پورمحمدی جایزه نویسندگی سندیکای نویسندگان اوهایو امریکا را به عنوان متن ویژه از نگاه منتقدان و داوران دریافت کرد.
به گزارش بانی فیلم،این متن داستان زندگی دو فرد معلول که عاشق هنر هستند را روایت می کند.
نمایش نامه مردگان متنی امپرسیونیسم است که بصورت انتزاعی (آبستره) تصویر ذهن را روانشناسانه توسط دو شخصیت داستان روایت می کند و مخاطب و شنونده را با جامعه معلولین آشنا می کند که هدف جامعه مدنی رو خود شنونده پردازش ذهنی می کند . داستان دو معلول جوان که هر کدام در نقطه ای از قاره آسیا زندگی می کنند و عاشق هنر هستند و بعد از سال ها سختی و مشکلات زیاد وارد جشنواره هنری در کشور ثالث می شوند و ناخواسته مسیر زندگی آن ها بهم پیوند می خورد و قصه نمایشنامه تازه شروع می شود … نویسنده این نمایشنامه در هر بخش از متن به تک تک دهه های زندگی از قبل از تولد شخصیت ها تا زمان رسیدن به مرگ پرداخته و لایه های روانشناسی و جامعه شناسی را به درستی در قالب نمایشنامه آورده است . نمایشنامه مردگان چهارمین اثر نویسندگی حسن پورگل محمدی است. این متن بارها در فضاها و مکان های مختلف جوایز متعددی گرفته است یکی از آنها جایزه قلم طلایی فستیوال تیاتر مراکش و اینک در پایان سال ۹۶ هجری شمسی جایزه ویژه سندیکای نویسندگان اوهایو به یک هنرمند از ایران رسید. این هنرمند دارای دکتر هنرهای نمایشی و استاد دانشگاه ایران است.

(بازدید: 677)

اشتراک گذاری در:

نظرات 4
  1. این نمایش به کارگردانی خانم هاشمیان تو خانه نمایش نزدیک ده سال پیش دیدم ..متن بی نظیری داره… چقدر خوشحال کننده هست که هنر ایرانی ها دیده میشه در جهان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
5 + 14 =