سه هزار و پانصد و سی و سه یا بی حوصلگی های پانزده ساله شدن

هستیم و می‏مانیم…!

مسعود داودی / سردبیر

امروز و با پنج روز تاخیر، پس از پشت سر گذاشتن روزهای سوگواری سالار شهیدان، روزنامه بانی فیلم قدم به پانزدهمین سال فعالیت خود گذاشت.
یکی از دلایل استفاده از ضمیر سوم شخص برای خطاب قرار دادن روزنامه بانی فیلم، وجود ایجاب هایی برای شخصیت مستقل و دور از گرایش های شخصی این روزنامه است. گرایش هایی که در یک نظام رسانه ای صحیح، نباید در پرداختن به مسائل مبتلا به جامعه سینمایی و فعالان این هنر ارجمند، دخالت داده شوند.
حکایت این ۳۵۳۳ شماره روزنامه منتشر کردن و مستمر شاهد دگرگونی های مختلف از صدر تا ذیل سینما بودن، حتما خاطرات متفاوت و گوناگونی را برای دست اندرکاران روزنامه رقم زده است؛ از مدیرانی که دور از هیاهوهای تبلیغاتی در اندیشه پیش بردن امور هنر هفتم کشورمان همت گماردند تا کسانی که با قرار گرفتن در سایه هنر صنعت سینما، آسودگی های مالی و بی دغدغه ای را برای خویش به ارمغان آوردند!
باور بفرمایید دنیا عوض شده و زمانه تغییر کرده است!
دلیل این نگاهی که شرحش را خواهم گفت «گیر افتادن» در وادی روزمرگی هاست…
خاطرم هست یکی از فیلمسازان معتبر سینمای جنگ که از واکنش های شتابزده نسبت به فیلمش آزرده شده بود تعریف می کرد قبول کرده بود گام گذاشتن در وادی- سینمای جنگ- پر فراز و نشیب و خطرناک است، اما گمانش نمی رفت که این فعالیت ماندگار تا این میزان دچار سوءتعبیر، غرض ورزی، بی عدالتی و مواجه با این حجم رفتارهای ناجوانمردانه باشد؛ رفتارهایی که می خواستند و – می خواهند- فیلمساز را از ادامه مسیر باز بدارند…
امروز و پس از گذشت این همه سال و پشت سر گذاشتن التهاب انتشار ۳۵۳۳ شماره از روزنامه بانی فیلم، به آنچنان جایگاهی از اطمینان و استواری رسیده ایم که نه نگاه و منش «بداندیشان» آزارمان می دهد و نه از غرض ورزی عده ای کوتاه قامت رنجیده خاطر می شویم؛ تماشای این اندازه حماقت و مشاهده این حجم کوتاهی قامتی، سوژه ای برای خندیدن و مزاح بانی فیلمی ها شده است!
امروز و با گذر از بدخلقی ها و تنگ نظری ها، همچنان خود را در کنار سینمای کشورمان می دانیم و تلاش روزانه مان معطوف به پویایی و بالاتر رفتن هنر نجیب سینماست.
ما هستیم و می مانیم…!

اشتراک گذاری در:

نظرات 1
  1. شماهسیتد ومیمانید وکور شود هرآنکه نتواند دید. بانی فیلم که از بدوانتشار اواین روزنامه تخصصی سینما ی بعدازانقلاب بشمار
    میرود. جزء معدود نشریاتیست که مدیری راست قامت . شجاع ، بی بابک ، فهیم وبنوعی سینما شناس واهل فن دارد وا ازاین روست که برخلاف مدیران دیگر نشریات سینمایی همیشه مرد
    میدان بوده وهست. من با سهم خود پانزدهمین سال تولد بانی فیلم را بشما وکلیه کارکنان تلاشگر آن تبریک وتهنیت میگویم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *