به دلیل توهین به فردوسی

همایون شجریان خواستار عذرخواهی رسمی کارگردان «لاتاری» از مردم ایران شد

همایون شجریان در اینستاگرامش خواستار آن شد که محمدحسین مهدویان از مردم ایران به دلیل توهین به فردوسی عذر خواهی مستقیم و رسمی به عمل بیاورد.

بی بی سی نوشت: مهدویان در گفتگو با رضا رشیدپور مجری برنامه سینمایی «هفت» در دفاع از فیلم لاتاری و نگاهی که در آن جریان دارد گفت اگر بخواهیم آن‌طور که منتقدان و مخالفان اثر به آن نگاه می‌کنند نگاه کنیم، شاهنامه را هم می‌توان یک اثر «فاشیستیم و «نژادپرستانه»” دانست.

همایون شجریان در پست اینستاگرامی‌اش نوشته: شاهنامه بخشی از چند میراث بزرگ و مهم فرهنگی کشورمان است که همه‌ دنیا با نگرش به آن می‌توانند عظمت زبان و فرهنگ مارا درک کنند…

محمدحسین مهدویان البته با حضور در یک برنامه تلویزیونی (سینما دو) بخاطر تعابیری که در مورد شاهنامه فردوسی استفاده کرد، عذرخواهی کرد.

اشتراک گذاری در:

نظرات 1
  1. مهم نیست آقا همایون! همین که غیرت مندانه اعتراض کردی جای شکر و سپاس دارد. اما چه شگفت انگیز است کشور ما که جوجه ای که هنوز تازه به جیک جیک می آید اگر مونث باشد می خواهد قدقدقداز و اگر مذکر باشد می خواهد قوقولی قوقو کند! فردوسی آن قدر بزرگ و حکیم است و آن چنان حکیمانه سروده که حکما و اندیشمندان جهانی در درک برخی مفاهیم او عاجز بوده اند حال یک نفر که تازه راه افتاده و باید برایش کفش جیک جیکی بخرند تا جیک جیک کردن را بیاموزد وارد حیطه بزرگمردی چون فردوسی شده است کاری هم نمی شود کرد! فقط می توان گفت مگسی حتی نه از نوع زنده اش بلکه در حال غرق و موت، بالاجبار و از روی ناچاری وارد حریم سیمرغ شده است! ای مگس مرده! عرصه سیمرغ نه جولانگه توست!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *