محمد الهی در گفت و گو با بانی فیلم:

هنوز در سینما و تلویزیون به حقم نرسیده ‏ام

گروه تلویزیون- زینب علیپور: محمد الهی یکی از بازیگرانی است که با وجود سه دهه فعالیت و تجربه در این حرفه، این اواخر در کمتر سریال و یا فیلمی حضور داشته است. وی بازیگر آثاری چون: گشت ۲، شیخ مفید، توفان شن، گشت ویژه، شهرزاد، معمای شاه و بانو بوده است.
الهی این اواخر در سریال «سر دلبران» حضور داشته است. وی درباره نقشی که در این سریال بازی کرده، به بانی فیلم گفت: من در این سریال نقش اسد را بازی می کنم که در کار نقش برادر همسر فرهاد قائمیان است.
وی همچنین افزود: اسد در این سریال نقش منفی به حساب نمی آید، شخصیت خاکستری دارد. یعنی تمام زندگی و تعلقاتش در خواهرش خلاصه شده است. بنابراین خیلی دلبسته خواهرش است و کارهایی هم که در طول سریال انجام می دهد، به خاطر همین علاقه زیاد به خواهرش است.
وی در ادامه درباره کم شدن حضورش در سریال ها عنوان کرد: متاسفانه ما قدرت انتخاب که نداریم. اول ما را انتخاب می کنند و ما باید از بین پیشنهادها انتخاب کنیم. به هر حال این کار شغل و تحصیلات و زندگی ماست. من استخدام مرکز هنرهای نمایشی و بازنشسته آنجا هستم. من از تئاتر وارد سینما و تلویزیون شده ام و هنوز هم علاقه اصلی من تئاتر است و بسیار هم از این شرایط راضی هستم. این را من نمی گویم. اغلب بازیگران بزرگ دنیا هم از تئاتر وارد دنیای تصویر شده اند.
الهی همچنین با بیان علاقه ای و نگاه جدی ای که به این حرفه دارد، بیان کرد: بازیگری که از تئاتر وارد کار تصویری می شود، با تجربه وارد این کار می شود و در کارش هم موفق تر است. در این مدت هم که کارهای خوبی پیشنهاد نمی شد و شرایط مساعد نبود، من تئاتر کار می کردم. به هر حال وقتی شرایط کاری مساعد نیست، آدم ترجیح می دهد که گوشه نشین باشد تا همه چیز رو به راه شود. فکر می کنم شرایط در حال بهبودی است. امیدوارم که تداوم داشته باشد.
وی درباره همکاری اش با محمدحسین لطیفی توضیح داد: اولین کاری که من با ایشان همکاری کردم، سریال «کت جادویی» بود که از همان ابتدای فعالیتش ثابت کرد که کارگردان کاربلدی است . من فکر می کنم که بازیگر یک دریاست و هر کارگردان به اندازه ظرفش از این دریا برداشت می کند. آقای لطیفی از بضاعت بازیگر به خوبی آگاه است و می تواند به راحتی و به درستی بازیگرش را هدایت کند. من با خیلی از کارگردان ها کار کرده ام. در کارهایی حضور داشتم که کارگردان از بازی بازیگر تعریف کرده و او را تشویق می کند. اما متوجه نمی شود که قضیه چیست. اما چاره ای نیست. به هر حال کار و زندگی ما همین بازیگری است و دوست داریم که در این زمینه فعالیت کنیم.
بازیگر سریال «معمای شاه» در ادامه نیز گفت: من سالهاست که در تئاتر کار کردم و جایزه هم گرفته ام. اما فکر می کنم هنوز در سینما و تلویزیون به حقم نرسیده ام. آن نقشی که دوست دارم و می توانم کار کنم را هنوز بازی نکرده ام. شاید به دلیل کم بودن کار است و یا دلایل دیگری دارد که این اتفاق نیفتاده است.
وی درباره آخرین حضورش مقابل دوربین نیز عنوان کرد: آخرین کاری که بازی کردم، سریال «شهرزاد» و فیلم «گشت ۲» بود. کار با حسن فتحی که بسیار لذت بخش بود و من خوشحالم که عضوی از این پروژه بودم. آقای فتحی هم از آن دست کارگردانانی هستند که اشراف کامل روی توانایی بازیگر دارند و به خوبی از بضاعت بازیگر اطلاع دارند و کار کردن با آنها تجربه بسیار لذت بخشی است و جزو تجربیات خوب یک بازیگر محسوب می شود. سریال «شهرزاد» هم از آن دست کارهای خوب و تاثیرگذار است که حتی یک نقش کوتاه هم می تواند در ذهن مخاطب بماند. فکر می کنم هر بازیگری دوست دارد که با چنین کارگردان هایی همکاری کند و هر چند کوتاه، نقشی در کارهایی مثل «شهرزاد» داشته باشد.
وی در پایان درباره اینکه چه پیش بینی از بازتاب مخاطب درباره سریال «سر دلبران» دارد، گفت: ما که این کار را دوست داریم و همه در تلاشیم که نتیجه خوبی حاصل شود. مردم هم ثابت کرده اند که اگر کار خوبی ساخته شود، حتما به سریال های ماهواره ترجیح می دهند. بنابراین فکر می کنم مثل کارهای دیگر آقای لطیفی بتواند کار پرمخاطبی باشد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *