امنیت و انسجام امروز ملت مدیون شخصیت های بزرگی مانند آیت الله هاشمی رفسنجانی است

وزیر ارشاد: آیت الله هاشمی رفسنجانی از جامعیت لازم برخوردار بودند

امروز ملت ایران یکپارچه عزادار است. چیزی که امروز در این سرزمین تحت عنوان امنیت و شرافت، وفاق و انسجام ملت وجود دارد، مدیون شخصیت هایی بزرگی همچون آیت الله هاشمی رفسنجانی است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، «سیدرضا صالحی امیری» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه مراسم وداع با آیت الله هاشمی رفسنجانی در حسینیه جماران در جمع خبرنگاران با تاکید بر این مطلب گفت: ایران در سوگ شخصیتی است که همه عمر خود را در خدمت ملت و انقلاب بود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه شخصیتی بزرگ و پدری انقلابی را از دست دادیم، گفت: اعتدال، عقلانیت و میانه روی ویژگی های بارز آیت الله هاشمی رفسنجانی، یار دیرین امام(ره) و رهبری بود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: آیت الله هاشمی رفسنجانی از ابتدای انقلاب، خارج از جناح بندی های سیاسی مرسوم، مسیر انقلاب و اسلام را در پیش گرفتند. اخیرا در دیداری که (پس از رای اعتماد مجلس) با ایشان داشتم فرمودند از این انتخاب خوشحالم و توصیه کردند که مسیر اعتدال را دنبال کنید که راه نجات کشور است.
صالحی امیری تصریح کرد: اعتدال یعنی درک درد مردم، اینکه ما ارزش های نظام و انقلاب را پاس بداریم.
وی تصریح کرد: آیت الله هاشمی شخصیت بزرگی بودند که از جامعیت لازم برخوردار بوده و در دفاع از مرزهای انقلاب اسلامی دچار تشکیک نشدند.
وی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی و شخصیت هایی مثل ایشان نقش بی بدیلی در استمرار انقلاب داشتند، امروز اگر جامعه ما امن است به خاطر زحمات و خدمات این بزرگان است.
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامیطی بیانیه ای از عموم هموطنان بویژه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه برای حضور در مراسم تشییع و تدفین این یار دیرین انقلاب، امام و رهبری دعوت به عمل آورده است.
آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی شب گذشته(یکشنبه) در سن ٨٢ سالگی و به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش به ملکوت اعلی پیوست.
آیین تشییع و خاکسپاری پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی، فردا(سه شنبه) برگزار خواهد شد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
6 + 6 =