وس اندرسن، آلفونسو کوارون و آموزش‌های آشپزی!

فضای مجازی به‌تازگی شاهد اتفاق بامزه و جالبی بوده است: تهیه‌ی ویدئوهای آموزش آشپزی با الهام از سبک و سیاق کارگردانان سرشناسی چون وس اندرسن و آلفونسو کوارون.

به گزارش هنر و تجربه،در روزهای اخیر چند ویدئوی آموزش آشپزی از «تِیست‌مِید»، «فود نت‌ورک» و «بازفیدز تِیستی» در فضای مجازی و شبکه‌های اینترنتی به قالب هنری جدیدی بدل شده‌اند؛ چرا که دیوید ما – که هم کارگردان است و هم هنرمند عرصه‌ی تهیه‌ی غذا – تصمیم گرفته است آموزش‌های آشپزی را به سینما بدل کند!

دیوید ما مجموعه‌اش با عنوان «فود فیلمز»/ Food Films را از این ماه به راه انداخته است که مجموعه‌ای از ویدیوهای کوتاه خواهد بود که آموزش‌های آشپزی را با سبک‌های کارگردانان سرشناس درهم می‌آمیزد. اگر آلفونسو کوارون پنکیک درست می‌کرد چه می‌شد؟ اگر وس اندرسن اس‌مور تهیه می‌کرد چه اتفاقی می‌افتاد؟ دیوید ما با ویدئوهای یک‌دقیقه‌ای خلاقانه‌ای به این سؤال‌ها پاسخ داده است. کوئنتین تارانتینو و مایکل بی هم از دیگر کارگردانانی هستند که تا امروز سوژه‌ی این ایده قرار گرفته‌اند.

دیوید ما مجموعه‌اش را چنین توصیف می‌کند: «این سری با هدف افزودن جذابیت و در عین حال حماقت، به جهان آشنای ویدئوهای آشپزی خلق شده است.» در سایت «ایندی‌وایر» نمونه‌هایی از این ویدئوها آمده است .

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
9 + 5 =