رقابت بی ربط بازيكنان پرسپوليس با خودشان

کج‏ سلیقگی فردوسی‏ پور در یکی از شب‏های جذاب «نود»

برنامه «نود» این هفته جدا از روال همیشگی اش در پرداختن به مسابقات هفته، با حضور برانکو و سرمربی پرسپولیس، این تیم را در سالی که گذشت مورد آنالیز قرار داد.
به گزارش بانی فیلم برنامه «نود» به تهیه کنندگی و اجرای عادل فردوسی پور که قطعاً جزو چند برنامه پر مخاطب این روزهای تلویزیون به شمار می رود در آخرین برنامه اش به تحلیل و بررسی نتایج تیم قهرمان این دوره از لیگ برتر پرداخت و با تحلیل و آنالیز دقیق و موشکافانه خود در اشاره به نقاط ضعف و قوت پرسپولیس،‌ حتی این تیم را با همراهانش در آسیا نیز مقایسه عدد و رقمی کرد.
بی شک عادل فردوسی پور یکی از محبوب ترین مجریان سیماست و بی تردید برنامه «نود» با توجه به ماهیت فوتبالی اش با فاصله نسبت به دیگر برنامه های سیما در جذب مخاطب در صدر جای خوش کرده است. فوتبال، اجرای خاص فردوسی پور، لحن برنامه، ریتم و البته نگاه بی رودربایستی برنامه در پرداختن به موضوعات مختلف مرتبط با فوتبال و حتی گاهی غیر فوتبالی و حتی گاهی اوقات سینمایی و سیاسی باعث شده این برنامه در شرایط مختلف از مخاطب مفصلی برخوردار باشد.
عادل فردوسی پور بارها نشان داده در روزهای بی مسابقه‏گی و بی سوژگی فوتبال و در حال و احوالی که اخبار فوتبالی رمق رسانه ای ندارد هم با یک تفکر و تبحر خاص برنامه اش را در اوج نگاه دارد. اشراف کامل او به برنامه اش و البته اوضاع و احوال فوتبال کشور باعث شده است او از طرق مختلف به حواشی و گاهی بطن فوتبال رسوخ پیدا کند. طوری که گاهی سرفصل ها حدس زده شده در جراید ورزشی در برنامه موشکافانه به بررسی گذاشته می شود.
اما این دلیل نمی شود که برنامه خوش سر و شکل فردوسی پور که این روزها با تغییر دکور هم مواجه شده است را نقد نکنیم.
در تمام این سالها فردوسی پور مشخصاً با تفکر و حساب و کتاب سوال پیامکی برنامه اش را انتخاب کرده. حتی اگر قرار بوده یکی از حواشی فوتبال در یک هفته مورد سوال قرار بگیرد تفکری پشت آن وجود داشته است. فردوسی پور اصولاً در انتخاب گزینه های مدنظرش سعی دارد رعایت انصاف را داشته باشد هر چند معمولاً در تمام سوالاتی که بازیکنان، مربیان و حتی نام باشگاه پرسپولیس یکی از گزینه هاست، گزینه برگزیده همان مورد پرسپولیس خواهد بود حتی مواقعی که گاهی حق و انصاف با آن گزینه نبوده است.
نکته مهم در انتخاب گزینه های جواب سوالات «نود»، تناسب همیشگی گزینه هاست به طور مثال مقایسه دروازه بان تیم های مختلف با یکدیگر، بهترین گلزن، زیباترین گل، بهترین مدافع ها و… اما در هفته ای که گذشت برنامه «نود» در یک نظرسنجی عجیب وغریب بازیکنان پرسپولیس را با هم مقایسه کرد و در واقع با طرح سوال بهترین بازیکن پرسپولیس در لیگ شانزدهم؟ اقدام به مقایسه دروازه بان با دفاع، فوروارد و… کرد به نظر غیر منطقی می رسید. در شرایطی که تیم پرسپولیس امسال به دور از حاشیه به قهرمانی رسید و حتی خود فردوسی پور با ساخت برنامه ای فان، محمد حسین میثاقی را به سراغ ۵ بازیکن پرسپولیس فرستاده بود و به روابط خوب میان بازیکنان این تیم اذعان داشت با طرح این سوال در واقع رقابتی میان بازیکنان پرسپولیس ایجاد کرد که این مسئله اگر نخواهیم بگوییم شیطنت فردوسی پور بوده باید گفت بد سلیقگی او در انتخاب سوال بوده است، چرا که مقایسه دروازه بان با یک فوروارد آن هم به عنوان بهترین بازیکن برای تیم قهرمان خیلی منطقی نیست در حالیکه مهدی طارمی آقای گل لیگ است و علیرضا بیرانوند و تیم دفاعی پرسپولیس بهترین گروه دفاعی لیگ امسال هستند.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
12 + 24 =