آغاز اجرای نمایش‌های جدید در تئاترشهر

با تمام شدن شانزدهمین جشنواره تئاتر عروسکی اجرای نمایش‌ درتالارهای تئاترشهر از سر گرفته می‌شود.
به گزارش ایسنا، در حالی که طبق زمان‌بندی از پیش اعلام شده قرار بر این بوده که نمایش «سه‌ خواهر و دیگران» به کارگردانی حمید امجد تا هفتم مهرماه در سالن اصلی تئاترشهر اجرا شود اما این نمایش امروز به صحنه نمی‌رود و تکلیف ادامه‌ی اجرای آن به زودی مشخص می‌شود.
با این حال در دیگر سالن‌های این مجموعه از چند روز آینده نمایش‌های جدید به صحنه می‌روند.
در سالن چهارسو وحید رهبانی نمایش «اگر…» را که نوشته‌ای از نیک پین نمایشنامه‌نویس انگلیسی است از ۱۲ شهریورماه به صحنه می‌برد.
این نمایش که در آن وحید رهبانی و سارا بهرامی بازی می‌کنند داستان ملاقات یک زن و مرد را روایت می‌کند. «اگر…» که تا ۲۶ شهریور اجرا خواهد داشت، به جز روزهای ۱۲و ۱۸ و ۱۹ شهریور ماه، هر روز دو اجرا دارد. اجرای اول این نمایش ساعت ۱۸:۳۰ و نوبت دوم ساعت ۲۰:۳۰ خواهد بود.
همچنین در سالن قشقایی نمایش «کولا» به نویسندگی و کارگردانی نصیر ملکی‌جو از ۱۰ تا ۲۶ شهریور اجرا می‌شود.
این نمایش در قالب پروژه مطالعات قشقایی به صحنه می‌رود و البته قرار است به جز اجرای نمایش، برگزاری کارگاه نمایشی، چاپ کتاب و … هم در برنامه باشد.
به گفته کارگردان این اثر، در «کولا» مخاطب شاهد نقد مدرنیسم، جامعه مصرف گرا، علاقه به خوردن غذاهای کنسروی و جنون استفاده از محصولات تبلیغاتی که در همه افراد شکل گرفته،  خواهد بود،  چون در این سال‌ها آدم ها به صورت ناخودآگاه به سمت تبلیغات گرایش پیدا کرده‌ و به نوعی برده جهان مدرن شده‌اند.
«کولا» درباره‌ی پدر و پسری در فضایی لامکان و لازمان در میان قفسه‌هایی پوشیده از کنسرو است که پدر دچار جنون خوردن کنسرو شده است.
پوریا سلطان زاده  و سروش شاکر در این نمایش بازی می‌کنند.
در دیگر تالار این مجموعه یعنی سایه هم قرار است سیروس همتی در روزهای آینده نمایشی را اجرا کند.
«صبح بخیر» نام نمایش سیروس همتی است که کامبیز امینی، شهرام مسعودی، آذر سماواتی، علی برجی، آزیتا نوری‌وفا، بهار و نگار همتی در آن بازی می‌کنند.
او درباره نمایش خود به ایسنا گفت: «صبح بخیر» از ۱۴ شهریور تا هفتم مهر ماه در سالن سایه اجرا می‌شود و هماهنگی‌هایی هم انجام شده تا زنگ افتتاح این نمایش را یکی از دیپلمات‌های سفارت ایتالیا بزند.
به گفته وی این نمایش ۵۰ دقیقه‌ای ساعت ۱۷ به صحنه می‌رود و در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه در دو نوبت اجرا می‌شود که نوبت دوم ساعت ۱۹ خواهد بود.
در این نمایش قصه سربازی روایت می‌شود که مأموریت پیدا می‌کند تا در شب عملیات صدای آوازی را که باعث آزار فرمانده می‌شود، خاموش کند. سرباز منبع صدا را پیدا می‌کند و متوجه می‌شود که منبع صدا، مرگ فرمانده است.
همچنین در پلاتو اجرا شهرام گیل‌آبادی اثری از محمود استادمحمد را با نام «سپنج رنج و شکنج» اجرا می‌کند.
این نمایش با بازی نوشین حسن زاده، رویا فلاح، نازنین مهیمنی، شمسی صادقی، فریدون محرابی به صحنه می‌رود و در سه بخش به وضعیت جامعه در برخورد با زن میپردازد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *