جشن حافظ تا نیمه شب برندگانش را شناخت + تصاویر و ویدئو

در حال بارگزاری فیلم...
در حال بارگزاری فیلم...

 

بانی فیلم: نوزدهمین جشن سینمایی و تلویزیونی دنیای تصویر با دو ساعت تأخیر ساعت ۲۲ پنجشنبه شب ۲۰ تیر ماه ۹۸ در حالی در برج میلاد آغاز شد که اجرای بخش خوشامدگویی به حضار نیز با ناهماهنگی هایی همراه بود. متولیان مراسم با استفاده از افرادی به عنوان مراقب در کنار اغلب خبرنگاران و حضار اجازه عکاسی و تصویربرداری با تلفن همراه را به آنان نمی دهند! جالب اینکه یکی از این افراد مراقب(!) گرداننده یک کانال تلگرامی بی محتواست که در آن مدام مشغول توهین به دیگران است.

جایزه یک عمر فعالیت هنری در نوزدهمین جشن سینمایی و تلویزیونی دنیای تصویر به گلاب آدینه اهدا شد و این جایزه را دخترش نوراد هاشمی اعلام کرد. آدینه از مهدی هاشمی، رخشان بنی اعتماد و سوسن تسلیمی به عنوان استادش تشکر کرد. گلاب آدینه در تشویق بی پایان و ایستاده حضار روی سن آمد و گفت:هرچقدر تمرین کردم نمی‌توانم مسلط باشم، مخصوصا که زیر پرچم بزرگی مثل علی معلم باشد. باید حق شناس همدیگر باشیم. این‌جا بهترین جا برای سپاس‌گزاری از کسانی است که باعث تا من به این‌جا برسم. تشکر می‌کنم از اساتیدم و مخصوصا مهدی هاشمی که اولین کسی بود که از او آموختم. بدون تعارف و شکسته‌نفسی خودم را هنرآموز می‌دانم. تشکر می‌کنم از بینندگان که اگر نبودند ما باید جلوی آینه برای خودمان بازی می‌کردیم.

تندیس افتخاری حافظ به رامین جوادی آهنگساز سریال «بازی تاج و تخت» اهدا شد که البته او در سالن حضور نداشت. قرار شد جایزه را اصغر فرهادی در اروپا به او اهدا کند. متن تقدیر نامه رامین جوادی به وسیله امیرهوشنگ هاشمی  به سه زبان فارسی، انگلیسی و فرانسوی قرائت شد.

جایزه تندیس حافظ بهترین فیلم مستند به «در جستجوی فریده» ساخته مشترک آزاده موسوی و کوروش عطایی تعلق گرفت.
بهاره رهنما و سروش صحت جایزه را اعطا کردند.

تندیس بهترین فیلمنامه تلویزیونی به احسان جوانمرد برای مجموعه «بانوی عمارت»اهدا شد.
این جایزه را الهام حمیدی و شاهرخ استخری اهدا کردند.

جایزه بهترین دستاورد فنی و هنری به جلوه ‌های ویژه بصری و میدانی «تنگه ابوقریب» اهدا شد. این جایزه را عبدالله اسکندری و آرشا اقدسی اهدا کردند. آرشا اقدسی با سری شعله‌ور روی سن آمد و از مرحوم پیمان ابدی یاد کرد. بانیپال شومون این جایزه را به نیابت از گروه تنگه ابوقریب که در مراسم غایب بودند دریافت کرد.

جایزه بهترین تدوین به هایده صفی یاری برای «عصبانی نیستم» تعلق گرفت. این جایزه را مستانه مهاجر و حمید گودرزی به هایده صفی یاری اهدا کردند.

جایزه بهترین موسیقی متن به بامداد افشار برای «مغزهای کوچک زنگ زده» توسط محمد سریر و مجید مظفری اهدا شد. او جایزه خود را به مردم مازندران و بچه‌های موسسه فرهنگی پینار تقدیم کرد که در طول ساخت موسیقی فیلم کمک او بودند.

برنده جایزه ویژه عباس کیارستمی به «گلدن تایم»(پوریا کاکاوند) توسط همایون ارشادی و سیاوش اسعدی تقدیم شد.
پوریا کاکاوند پس از دریافت جایزه گفت: این فیلم تقدیم شده به امیر نادری و فیلم دو سال و نیم توقیف بوده است.

جایزه بهترین بازیگر مرد کمدی به امین حیایی برای مجموعه «ساخت ایران ۲» تقدیم شد. این جایزه با حضور علیرضا خمسه، مهران غفوریان و سعید آقا خانی اهدا شد. خمسه با اشاره به این‌که از اول مراسم چشمش دنبال علی معلم است، از او خاطره‌ای تعریف کرد. خمسه گفت معلم روزی در باغ فردوس وارد کلاسی شد که انقدر خوش‌پوش و آراسته بود همه گفتند استاد آمد.

امین حیایی ضمن ابراز خوشحالی از کسب این جایزه گفت روزی که مجله دنیای تصویر را برای اولین بار شناختم، آرزو داشتم عکسم روی جلد آن برود.

جایزه بهترین بازیگر زن درام به پانته‌آ پناهی‌ها برای مجموعه «بانوی عمارت» اهدا شد. این جایزه را الیکا عبدالرزاقی و کوروش تهامی اهدا کردند. پناهی با یادی از کارگردان «ناخدا خورشید» گفت: دیروز تولد ناصر تقوایی بود و جایش خیلی خالی است.

جایزه بهترین فیلمبرداری به هومن بهمنش برای «متری شیش و نیم» تقدیم شد. این جایزه را کمند امیرسلیمانی و جمشید گرگین اهدا کردند.

جایزه بهترین بازیگر مرد درام تلویزیون توسط سیما تیرانداز و پژمان بازغی به حسام منظور برای «بانوی عمارت» اهدا شد. تیرانداز پیش از تقدیم جایزه گفت: خوشحالم در عصر زن جنگنده‌ای مثل آذر معماریان زندگی می‌کنم و خوشحالم که بگویم همیشه شاگرد گلاب آدینه بودم و همواره از او یاد گرفتم و امشب هم از او بزرگی، بخشش و مهربانی یاد گرفتم. امیدوارم تئاتر هم به جشن حافظ اضافه شود. پژمان بازغی نیز به شوخی گفت به کسانی که مثل من بیشترین نامزدی را دارند ولی جایزه نگرفته‌اند باید یک جایزه بدهید! حسام منظور ضمن خوشحالی از دریافت این بهترین بازیگر مرد درام آن را به همه معلمان بازیگری‌اش من جمله سیما تیرانداز تقدیم کرد.

تندیس حافظ بهترین بازیگر زن کمدی به نازنین بیاتی برای مجموعه «گلشیفته» اهدا شد. این جایزه را فاطمه گودرزی و محمد بحرانی اهدا کردند. نازنین بیاتی بعد از دریافت جایزه گفت: سینما برای من سبز است همان‌گونه که خسرو شکیبایی می‌گفت سبز رنگ زندگی است. من بی‌نهایت از این جایزه ممنونم و درس پس می‌دهم جلوی کسانی مثل مرجانه گلچین.
بحرانی ضمن تاکید بر این‌که برندها در تلویزیون ساده درست نمی‌شوند، گفت امیدوارم کلاه قرمزی به نوروز ما برگردد.

جایزه تندیس حافظ بهترین کارگردان تلویزیونی توسط امین زندگانی و نرگس آبیار به عزیزالله حمیدنژاد برای مجموعه «بانوی عمارت» تقدیم شد.عزیزالله حمید نژاد تندیس را به عوامل پشت دوربین و جلوی دوربین مجموعه «بانوی عمارت» به ویژه مجید سعیدی و مریم مومن تقدیم کرد.
امین زندگانی از حضار خواست ستاره اسکندری را که این مدت در حق او کم‌لطفی شده است، تشویق کنند.

بهترین مجموعه تلویزیونی «بانوی عمارت» به تهیه کنندگی مجید مولایی شناخته شد. مه‌لقا باقری جایزه را اهدا کرد.

جایزه بهترین چهره تلویزیونی به عادل فردوسی پور برای برنامه نود اهدا شد. این جایزه را پژمان جمشیدی اهدا کرد. این جایزه توسط آرای مردمی انتخاب شده است. مردم فردوسی‌پور را بشدت تشویق کردند. عادل تا از صندلی خود بلند شد، برای مردم دست تکان داد و وقتی مردم دست از تشویق کشیدند، دوباره فرزاد حسنی مجری مراسم گفت تشویقش کنند و پژمان جمشیدی برای معرفی روی صحنه آمد. فردوسی‌پور بعد از گرفتن جایزه با تکرار تکیه کلام محبوبش «چقدر خوبید شما» مورد تشویق مجدد گرفت و گفت خوشحالم این جایزه را از پژمان جمشیدی می‌گیرم که دوست من است و از دیدن موفقیتش خوشحالم. بی‌نهایت خوشحالم که این جایزه را از مردم می‌گیرم، خوشحالی‌ام قابل توصیف نیست و بسیار ممنونم از تمام کسانی که این بیست سال کنارم بودند، داشتن همه شما سرمایه بزرگی است.

جایزه بهترین فیلمنامه سینمایی توسط بهرام بهرامیان اعلام شد که به هومن سیدی برای فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده» تعلق گرفت. بهرامیان سیدی را عالیجناب خطاب کرد و بعد وقتی سیدی روی سن آمد گفت: عالیجناب آقای کیارستمی بودند. سیدی بعد از گرفتن جایزه بهترین فیلمنامه گفت: واقعا ار نوشتن فیلنامه بیزارم اما این جایزه‌ها می‌گوید باید این راه را ادامه دهم.بسیار از بودن نامم در کنار پیمان معادی و حمید نعمت‌الله خوشحالم.

جایزه بهترین ترانه تیتراژ فیلم و سریال که توسط رضا یزدانی و الهه حصاری اعلام شد، به علیرضا قربانی برای ترانه فیلم «چهارراه استانبول» تعلق گرفت. قربانی ترجیع‌بند ترانه فیلم چهارراه استانبول را به صورت زنده اجرا کرد.

در بخش بهترین بازیگر مرد دو تندیس اهدا شد. تندیس اول به پیمان معادی برای متری شیش و نیم اهدا شد. دومین تندیس بهترین بازیگر مرد به نوید محمدزاده برای مغزهای کوچک زنگ زده اهدا شد. این جوایز را بهاره کیان افشار و هوتن شکیبا اهدا کردند. محمدزاده بعد از دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد ضمن تشکر از خانواده معلم گفت: بسیار خوشحالم که باز هم با پیمان معادی این جایزه را می‌گیرم. در جشنواره فجر هم همین جا نشسته بودم که هوتن(شکیبا) دوست صمیمی‌ام جایزه گرفت و از خوشحالی بغض کردم و امشب خوشحالم این جایزه را از او می‌گیرم.

تندیس بهترین بازیگر زن به باران کوثری برای «عرق سرد» اهدا شد. او به دلیل حضور در یک نمایش در جشن حضور نداشت و یک پیام ویدیویی فرستاد.

تندیس بهترین بازیگر زن به شبنم مقدمی برای «خجالت نکش» توسط مرجانه گلچین و نسیم ادبی تقدیم شد. مقدمی ضمن ابراز خوشحالی از دریافت این جایزه از نسیم ادبی تشکر کرد و در ادامه گفت: ممنونم از رضا مقصودی کارگردان و تهیه کننده فیلم که اگر نبود، می‌ترسیدم این نقش را ایفا کنم.

تندیس دستاورد فردی ویژه برای تاثیرگذاری در موفقیت آثار سینمایی به رضا عطاران توسط علی سرتیپی اهدا شد.
سرتیپی که برای تقدیر از رضا عطاران روی سن آمده بود گفت: امیدوارم پروژه کوروش که آرزوی علی معلم بود، روزی ساخته شود.

جایزه بهترین کارگردان برای فیلم متری شیش و نیم به سعید روستایی توسط ماهور و سیروس الوند اهدا شد. روستایی با اشاره به این‌که پیش‌تر هم این جایزه را از دست الوند گرفته بود، یادآوری کرد آن زمان علی معلم زنده بود. او سپس از عوامل فیلمش تشکر کرد.

جایزه ویژه هیات داوران توسط علیرضا امینی به حمید نعمت‌الله اهدا شد. جایزه حمید نعمت‌الله که به علت سفری ناگهانی تهران را ترک کرده بود توسط پسرش دریافت شد.

تندیس حافظ بهترین فیلم به تهیه‌کنندگی سید جمال ساداتیان به متری شیش و نیم تعلق گرفت. او همه عوامل فیلم را به روی سن دعوت کرد. کوثری ضمن تمجید متری شیش و نیم ساداتیان را یکی از شریف‌ترین تهیه‌کننده سینمای ایران دانست.

 

این خبر در طول برگزاری مراسم که تا حوالی یک بامداد جمعه ادامه داشت، تکمیل شد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *