آغاز «فصل شیدایی» در خوزستان از امشب

مرکز مُهنا اجرای نمایش «فصل شیدایی» در خرمشهر را از امشب (چهارشنبه ۲۶ اسفند) با یادی از فرماندهان جنگ از جمله محسن رضایی، علی هاشمی، احمد کاظمی و برادران باکری آغاز می کند.

به گزارش روابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی انقلاب اسلامی؛ «مُهنا»، نمایش «فصل شیدایی» تولید مرکز مُهنا، از چهارشنبه ۲۶ اسفند، پس از نماز مغرب و عشا در ورودی شهر خرمشهر اجرا می شود.
در این اجرا در ماهی که ششمین روز آن سالگرد شهادت حمید باکری بود، رویدادهای حضور برادران باکری در جنگ در آیتم دفاع مقدس گنجانده شده است.
در این آیتم قصه قرارگاه نصرت بیان و به این بهانه از فرماندهانی چون محسن رضایی و شهدایی چون علی هاشمی، مهدی و حمید باکری و احمد کاظمی یاد می شود.
«فصل شیدایی» که خلقت انسان تا ظهور منجی عالم بشریت را به تصویر میکشد، با حال و هوای شهادت حضرت زهرا (س) منطبق شده و برای این نوبت از اجرای خود مناسب مردم خرمشهر و آبادان هدف گذاری شده است و برای جمعیت بومی این مناطق اجرا می شود.
البته به دلیل همزمانی اجرا با حضور کاروان های «راهیان نور»، مردم در این کاروان ها نیز به تماشای نمایش خواهند نشست.
مرکز مُهنا مطابق هر اجرا، این بار نیز آیتم هایی را برای بومی سازی «فصل شیدایی» برای مخاطبان در نظر گرفته و در این اجرا اتفاقات زندگی شهید جهان آرا و مبارزات پیش از انقلاب او تا ایام دفاع مقدس به تصویر کشیده می شود و اینگونه مخاطبان با بُعد انقلابی زندگی شهید جهان آرا نیز آشنا می شوند.
مردم شریف خوزستان پیش از این نیز میزبان این گروه بوده اند و در سال ۸۷ به تماشای نمایش «ستاره صبح» درباره عملیات فتح المبین نشسته اند و حالا دوباره پذیرای مرکز مُهنا خواهند شد.
«فصل شیدایی» با حمایت سازمان فرهنگی رسانه ای اوج، مشارکت راهیان نور و مناطق آزاد اروند و حمایت شهرداری، فرمانداری، اداره برق و سپاه خرمشهر برای اجرا آماده شده است.
عوامل و دست اندرکاران این نمایش مردم شریف خرمشهر، آبادان و تمام اهالی استان خوزستان را برای تماشای آن دعوت می کنند.
«فصل شیدایی» با نویسندگی و روایت رسالت بوذری و به کارگردانی سعید اسماعیلی ۲۶ اسفند ۹۴ تا ۶ فروردین ۹۵ بعد از نماز مغرب و عشا به مدت ۱۰ شب در ورودی شهر خرمشهر اجرا می شود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *