تعریضی بر حرف‌های گوینده قدیمی خبر

آقای حیاتی؛ لطفا گوینده بمانید!

در حال بارگزاری فیلم...

بانی‌فیلم-مسعود داودی:
همین ابتدا بگویم که با برخی از دیدگاه‌های مطرح شده توسط محمدرضا حیاتی در ویدیویی که از او در فضای مجازی منتشر شده، کاملا موافقم. تصور می‌کنم که به واسطه برخی پیش‌داوری‌های مدیریتی، اجحاف‌های غیرقابل بخششی به بسیاری از هنرمندان داخل کشور و خارج نشینان شد که خیلی‌های‌شان قابل گذشت نیست. اما این تایید به معنای موافقت با بیان مواضع‌ این گوینده قدیمی‌ اخبار تلویزیون آن هم در دوران بازنشستگی‌اش نیست!
این یک واقعیت است که اظهارات برخی مدیران بازنشسته یا افراد رانده شده نوعی مخالف‌خوانی ست و غالباً و به شدت با دیدگاه‌های پیشین‌ همین افراد در تضادی آشکار و غیرقابل باور!
تعارف که ندارد؛ نمی‌توانیم بپذیریم شخصی که تا همین چندسال پیش، گوینده خبرهای رسمی اخبار تایید شده معاونت سیاسی صداوسیما بود، امروز در چرخشی تعجب‌برانگیز، در مورد همه چی (از خانه‌نشینی فردین و دیگر بازیگران قدیمی سینمای ایران تا اظهار فضل در مورد مناقشه کلامی میان محسن چاووشی و همسر ابراهیم حامدی-ابی)، حرف می‌زند!
نمی‌خواهم از حرف‌های محمدرضا حیاتی که در نقطه مخالف دیدگاه‌های قبلی اوست، نیّت‌خوانی کنم اما بپذیرید که شنیدن این‌گونه اظهارات را می‌توانستیم از خیلی‌های دیگر قبول کنیم الّا از سوی این گوینده مورد پذیرش معاونت سیاسی تلویزیون!
حیاتی زمانی در مفام نفر اول گویندگان خبر قرار گرفت که همکاران دیگرش از جمله قاسم ‌افشار، به دلیل بیان دیدگاه‌های اجتماعی و سیاسی‌شان مورد غضب مدیران وقت تلویزیون قرار گرفته و خانه‌نشین شدند.
نمی‌دانم که آیا محمدرضا حیاتی آن زمان در دفاع از همکارش افشار، حرفی زد یا نه اما به هر حال می‌دانیم که فضای بروز خیلی از گویندگان در سایه کنار گذاشتن گویندگان متبحری مانند قاسم افشار بود، دورانی که موجب شد محمدرضا حیاتی هم میدل به گوینده اصلی اخبار و در راس اخبارخوانان شبکه‌های مختلف تلویزیون قرار گیرد.
باز هم نمی‌دانم که به سبک‌وسیاق خیلی از گویندگان و مجریان برنامه‌های تلویزیونی، آیا محمدرضا حیاتی هم شرکت تبلیغاتی باز کرده یا نه؛ اما حضور او در برنامه‌های تبلیغاتی با همان هیبت خبرخوانی‌اش، نوعی تضاد آشگار و غیر قابل هضم از جایگاه قبلی‌ این گوینده خبر با شخصیت تجاری این روزهایش‌ دارد.
در زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که شنیدن سخنان خلاف مواضع گذشته و متضاد با دوران پیشین، برای همه مان نوعی عادت شده اما این چرخش‌ها در مواضع، بیشتر از سوی سیاسیون انتظار می‌رود و بدیهی‌ست این انتظار و تلقی از سوی گوینده‌ای ۶۵ساله که بیشتر دوران حرفه‌اش را در فضای خاص صداوسیما گذرانده، نه تنها عجیب، بلکه باورنکردنی است!
آقای حیاتی! این پیشنهاد را جدی بگیرید؛
همان گوینده خبر باقی بمانید و بگذارید مردم از شما همان تصویر اخبارگویی را داشته باشند که هیچ ایرادی نداشت که از قضا بعضی موقع‌ها، «تپق» هم می‌زد و «سفر» را «قطر» می‌خواند!
آقای حیاتی یادتان بماند؛
بعضی مواقع ایجاد برخی تغییرهای رفتاری و گفتاری توسط افراد آن هم نا این اندازه متفاوت با گذسته، به جای ارایه تصویری بهتر از آن اشخاص، شمایلی کج‌ومعوج و ویران‌کننده در یادهای مردم به جا می‌گذارد… باور بفرمایید درست می‌گویم!

اشتراک گذاری در:

نظرات 5
  1. آقای حیاتی چون گفتی به ابی ارادت داری بعضی زور به نشیمنگاهشون اومده خوب میگفتی ارادت به سید جید بنی فاطمه دارم تا نویسنده زور به فیها خالدونش نیاد.

  2. این کاملا طبیعیه که دیدگاه افراد’ در طول زمان تغییر پیدا کنه .اگه فرار باشه امروز هم همون حرفی رو بزنیم که سی سال پیش میزدیم که با ید افسوس خورد .اون چه که ثابت وپایدار می مونه ایدئولوژی هست نه دبدگله

  3. منظورت اینه که نماینده های مجلس و بچه آخوندا اصلا موزیک گوش نمیدن و ابی و عباس قادری و دیشب اومدم خونتون نبودی گوش نمیدن و ندادن . حالا حیاتی رو باید اعدام کنن ؟؟
    دست بردارید از این دوگانه فرهنگی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *