یادداشت رسیده

آقای شورجه! از بازیگران تئاتر دلجویی کنید

مجید کریمی
اخیرا آقای جمال شورجه در مصاحبه با خبرنگار تلویزیون درباره پیدا کردن بازیگر نقش حضرت موسی (ع) گفت:«برای نقش حضرت موسی(ع) دنبال یک نابازیگر تئاتری هستم»!
به عنوان یکی از اعضا انجمن بازیگران خانه تئاتر باید بگویم آقای شورجه عزیز!شما که همواره از بازیگران تئاتر در فیلم های تان دعوت کرده اید و مورد احترام اهالی هنر بویژه اهالی تئاتر بوده اید و حفظ کرامت انسانی در آثارتان بوضوح دیده می شود، چطور چنین سخن می گویید!چطور بازیگران تئاتر را کنار نابازیگران قرار دادید!؟آیا این اجحاف بزرگی در حق اهالی تئاتر بویژه بازیگران فهیم تئاتر نیست؟
اگرچه نیک می دانم منظور شما از نابازیگر تئاتری برای این نقش (بازیگر تئاتر غیرچهره ) بود. اما در گفتمان خود کلمات را درست به کار نبردید. چرا که فرهنگ سازی و زبان حاکم بر مردم را اهالی هنر و اندیشه بر عهده دارند. پس اهالی فرهنگ و هنر در استفاده صحیح و بجا از توصیفات و کلمات باید دقت بیشتری داشته باشند و امیدوارم در اولین فرصت از بازیگران تئاتر دلجویی کنید.زیرا این اشتباه قابل اغماض نیست.
امید که این رابطه دوسویه مفید بین شما و بازیگران تئاتر، مخدوش نشود و با پاسخ مهرآمیز و دلجویی تان، همچنان بهتر از قبل ادامه یابد.
* نویسنده، کارگردان و مدرس

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *