آقای پرستویی! مگر سازکار صدا و سیما را نمی دانید؟!

از نگاه خوانندگان – الهام دهقان
یکشنبه گذشته آقای پرستویی در مراسم خاکسپاری ناصر ملک مطیعی فرموده اند که «چرا مهران مدیری از پخش برنامه ای که با حضور ناصر ملک مطیعی در دورهمی ضبط شده دفاع نکرده؟ چرا برنامه را ضبط کرده اما صداوسیما به جای آن طبیعت نشان داده؟»
اولین سوال این است که از کجا معلوم مهران مدیری از پخش آن قسمت دفاع نکرده؟ مطمئناً دفاع کرده اما مدیری هم قدرتی دارد و صداوسیما این چنین نیست که هر چه مدیری بگوید، آنها بپذیرند و پخش کنند. عوامل برنامه «دورهمی» به واسطه حضور ناصر ملک مطیعی در برنامه «من و شما» از رفع ممنوعیت او باخبر شده و از او برای برنامه شب یلدا دعوت کرده اند. یعنی از مهمانی که می دانستند ممنوعیتش برطرف شده. بعد از ظهر همان شبی که قرار بود برنامه دورهمی مهران مدیری پخش شود، همان برنامه من و شما هم با اجرای آرش ظلی پور از شبکه شما پخش شد که مهمان آن برنامه هم آقای ملک مطیعی بودند. اتفاقا در همان برنامه که از قبل ضبط شده بود خود جناب پرستویی هم تلفنی ارتباط برقرار کرده و در مورد جناب ملک مطیعی عزیز صحبت کرده بودند. اما این برنامه که قبلا تبلیغات وسیعی برایش شده بود در همان دقایق اولیه قطع شد و تصاویر طبیعت پخش و زیرنویس شد که نقص فنی پیش آمده! پس نکته اول اینکه این دورهمی نبود که به جایش طبیعت پخش شد بلکه طبیعت به جای همان برنامه ای پخش شد که جناب پرستویی در آن مشارکت کرده بودند. اتفاقاً شبکه نسیم از همان ابتدا به جای آن قسمت از دورهمی، قسمتی دیگر را روانه آنتن کرد و ما از ابتدا طبیعتی ندیدیم. شما جناب پرستویی! آن طبیعتی که دیدید را به جای همان برنامه آقای ظلی پور و خودتان دیدید.
نکته دوم اینکه آقای پرستویی رفاقتی یا به هر حال معاشرتی با جناب قندی تهیه کننده برنامه من و شما دارد… آقای پرستویی چرا از رفیق خودتان انتقاد نکردید؟ چرا فقط مهران مدیری؟ چون او محبوب است؟ به نظر شما زیادی محبوب است؟ لازم می دانید به سبک مدیران دهه شصت کمی این محبوبیت را تعدیل کنید؟
دور از جان ایشان اما اگر روزی مهران مدیری ها میان ما نباشند حتما کسانی هستند که در جمع سخنرانی کنند و بگویند چه عذابی که از خودی ها ندید! و این خودیِ شکنجه گر دقیقاً شمایید جناب پرستویی! که امروز خیال داشتید بر سر جنازه هنرمندی بزرگ، عزت و آبروی هنرمندی دیگر را ببرید. از احساسات عزاداران استفاده کنید برای تخریب یکی دیگر و تعجبم از این است که در پایان گفتید ما هنرمندان باید پشت هم بایستیم! چه حمایتی مسلمان!؟ تو خود با همکار هنرمندت چه کردی؟ مگر مهران مدیری مسئولیت پخش را در صداوسیما دارد؟ مگر شما با صداوسیما کار نکرده اید؟ مگر سازکارش را نمی دانید؟ حتماً می دانید چون با آن کار کرده اید و عجیب است که وقتی پرکار بودید نامی از ناصر ملک مطیعی ها بر زبان نمی آوردید اما این را برای دیگران وظیفه می دانید. منصف باش مرد!

اشتراک گذاری در:

نظرات 2
  1. درود بر شما
    جز تشکر از نویسنده محترم این متن، چیزی نمیتوان گفت. فقط کاش اسم شریفشون رو هم مینوشتید.
    ممنون دوست محترم، حق سخن رو کامل بیان کردید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *