آیین نامه ساخت سالن‌های نمایش فیلم در کمیسیون فرهنگی تصویب شد

آیین نامه ساخت و نظارت بر طرز کار و انحلال سالن‌های نمایش فیلم در کمیسیون فرهنگی هیات دولت تصویب شد.

به گزارش رسیده، آیین نامه ۲۹ ماده ای ساخت و نظارت بر طرز کار و انحلال سالن‌های نمایش فیلم در ۶ جلسه تخصصی و دو جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی دولت بررسی شد.

مواد بررسی شده در هفت فصل با عناوین تعاریف، مقررات عمومی و تسهیلات دارندگان مجوز ساخت و بهره‌برداری از سالن‌های نمایش فیلم، صدور موافقت اصولی ساخت، صدور مجوز بهره برداری از سالن های نمایش فیلم، سایر شرایط و مقررات و نظارت و رسیدگی به تخلفات جای گرفته است.

بر اساس این آیین نامه، مواردی همچون انجام هرگونه فعالیت غیر از نمایش فیلم در محل سالن‌های نمایش فیلم، نمایش هرگونه فیلم و یا محصولاتی که فاقد مجوزهای مربوطه از سازمان سینمایی باشد، جزو تخلفات محسوب می شود.

تغییر شرایط مکان فعالیت یا تجهیزات آن به نحوی که نقض شرایط مقرر در این «آیین نامه» و دستورالعمل های صادره سازمان سینمایی محسوب شود، واگذاری قسمتی از سالن نمایش فیلم و یا سالن های انتظار به مشاغل تجاری و غیرمرتبط که در پروانه بهره برداری پیش بینی نشده باشد نیز جزو تخلفات محسوب می شود.

همچنین در صورت تصویب این آیین نامه توسط هیات وزیران، قیمت بلیط سینماهای سراسر کشور به پیشنهاد انجمن سینماداران و تهیه کنندگان توسط سازمان امور سینمایی و سمعی، بصری تعیین و ابلاغ می شود.

در صورت تصویب نهایی در دولت، از تاریخ ابلاغ این آیین نامه، آیین نامه سالن‌های نمایش و طرز کار آن‌ها مصوب ۶ مهر ۱۳۴۵ و سایر مقررات مشابه در این زمینه ملغی الاثر می‌شوند.

جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی هیات دولت در تاریخ ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ به ریاست سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور وزیر ورزش و جوانان، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رئیس کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، دبیر کمیسیون فرهنگی هیات دولت و نمایندگان وزارت فرهنگ و معاونت حقوقی رئیس جمهوری برگزار شد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *