ابتلای مدیرکل هنرهای نمایشی به کرونا

مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ابتلا به بیماری کرونا و داشتن علائم خفیف، قرنطینه کرد.

به گزارش اداره‌کل هنرهای نمایشی، نتیجه آزمایش کرونا قادر آشنا اواخر هفته گذشته، بدون بروز علائم آشکار این بیماری، مثبت اعلام شد. مدیرکل هنرهای نمایشی از ابتدای هفته جاری در قرنطینه خانگی به سر می‌برد. حال عمومی این مدیر هنری رضایت‌بخش است و علائم این بیماری همچنان به صورت خفیف در او وجود دارد.

ویروس کرونا موسوم به «کوید ۱۹» اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ (اذر ۹۸) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

«تدروس آدهانوم» مدیر کل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه ۲۱ اسفند ۹۸ در کنفرانسی خبری تاکید کرد که اگرچه واژه «همه‌گیر» (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد، ارزیابی‌های این سازمان ویروس کرونا را «همه‌گیر جهانی» شناسایی و اعلام می‌کند.

این بیماری تا لحظه تنظیم خبر بیش از ۴۰ میلیون نفر را در سراسر جهان درگیر کرده است که از این تعداد بیش از یک میلیون و یکصدهزار نفر درگذشته اند. در ایران نیز که شواهدی از ابتلا به بیماری از دوم اسفند ۹۸ گزارش شد، تاکنون بیش از ۵۳۴ هزار نفر مبتلا شده و بیش از ۳۰ هزار نفر بر اثر ابتلا به بیماری درگذشتند.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *