اجرای قطعه «پرواز زنبور عسل» ساخته ریمیسکی کورساکف / فیلم

در حال بارگزاری فیلم...

بانی فیلم: قطعه ای که می شنوید به نام «پرواز زنبورعسل» از معروف ترین ساخته های موسیقدان بزرگ روس، نیکولای ریمسکی کورساکف است که آلبرتو لودولتی نوازنده پیانو با مهارتی مثال زدنی آن را نواخته شده است.

کورساکف روز ۱۸ مارس ۱۸۴۴ در تیخوین از شهرهای استان لنینگراد و در خانواده‌ای متمول و اشرافی به‌دنیا آمد.
مادرش پیانو می‌زد و به نظر می‌رسد علاقهٔ مادر به موسیقی به او منتقل شد. در ۶ سالگی آموزش پیانو را آغاز کرد و استعداد خود را در فراگیری موسیقی نشان داد. اگر چه نیکلای از ۱۰ سالگی آهنگسازی را شروع کرد ولی ادبیات را ترجیح می‌داد. اما عشق به دریا و تصمیم خانواده باعث شد که در ۱۲ سالگی به کالج نیروی دریایی روسیه در سن پترزبورگ برود. او در سال ۱۸۶۱ با آهنگساز مشهوری به نام میلی بالاکی رف آشنا شد و بدین طریق به گروه پنج نفری آهنگسازان جوانی که بعدها به ” گروه پنج ” مشهور شدند، پیوست. آشنایی با بالاکی رف و راهنمایی‌های او موجب شد تا نیکلای جوان آهنگسازی را با جدیت بیشتری دنبال کند. ۱۸ ساله بود که به عنوان افسر نیروی دریایی به مأموریتی ۳ ساله اعزام شد. او طی اولین سفر دریایی خود نخستین سمفونی خود را ساخت.
پس از بازگشت به سن پترزبورگ سمفونی را بازبینی و ویرایش کرد و این سمفونی اولین بار در همان سال اجرا شد. پرواز زنبور عسل و شهرزاد و  اورتور جشن عید پاک روسی از معروف ترین ساخته های کورساکف است.

منبع: ویکی پدیا

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *