حمید پورآذری خبر داد:

اجرای نمایش «سال ثانیه»در شهرهای ایران

کارگردان نمایش «سال ثانیه» اظهار کرد که قصد برنامه ریزی و رایزنی برای اجرای این اثر نمایشی در شهرهای مختلف ایران در سال ۹۵ را دارد.
حمید پورآذری که پاییز سال جاری نمایش «سال ثانیه» را در زمین تنیس کاخ موزه سعدآباد در قالب اجرای عمومی به صحنه برد و این اثر را در سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نیز اجرا کرد درباره احتمال اجرای مجدد «سال ثانیه» در سال ۹۵ به مهر گفت: مهم ترین برنامه و کاری که در حال حاضر مدنظر دارم این است که نمایش «سال ثانیه» را در شهرهای مختلف ایران اجرا کنم.
وی ادامه داد: قصد دارم در صورت امکان این اثر نمایشی را در شهرهای شیراز، اصفهان، یزد و بوشهر به صحنه ببرم.
کارگردان نمایش «سال ثانیه» درباره دلیل تصمیم‌گیری برای اجرای مجدد این نمایش و رفتن به شهرهای مختلف ایران اظهار کرد: به نظرم باید آثار اجرا شده در تهران در شهرهای مختلف ایران نیز اجرا شوند و این روند به صورت مستمر وجود داشته باشد. ضمن اینکه با اجرا در شهرهای مختلف، افراد بیشتری امکان تماشای نمایش‌ها را پیدا می‌کنند.
پورآذری درباره شکل و شیوه اجرای نمایش «سال ثانیه» در شهرهای مختلف ایران، توضیح داد: ما باید همه وسایل اجرای‌مان را پرتابل کنیم زیرا نمایش «سال ثانیه» را نمی‌توان در داخل سالن اجرا کرد، بلکه باید برای آن فضای اجرا ایجاد کنیم.
سرپرست گروه تئاتر «پاپتی‌ها» با اشاره به انجام مقدمات اولیه برای رایزنی‌ها و ایجاد شرایط اجرای نمایش «سال ثانیه» در شهرهای مختلف ایران، درباره حمایتی که این نمایش برای اجرا در شهرهای دیگر نیازمند است، یادآور شد: نمایش «سال ثانیه» از جنس کارهایی است که اگر حمایت مالی و معنوی از آن نباشد، شکست می‌خورد.
وی افزود: البته باید در ابتدا برنامه ریزی‌ها برای اجرای نمایش «سال ثانیه» در شهرهای مختلف ایران به سرانجام و قطعیت برسد و بعد از آن فعالیت برای جذب حمایت مادی و معنوی انجام شود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *