در این تلویزیون واقعا چه خبر است؟

ادامه تسویه حساب در شبکه سه!+ ویدئو؛ تماشاکنید

در حال بارگزاری فیلم...

بانی فیلم، گروه تلویزیون: شرایط حالا به نظر در شبکه سه مصداق تیشه دادن و اَره گرفتن شده است! تا جایی که بخش خبری ۲۲ شبکه سه به صورت تلویحی رضا رشیدپور را تهدید کرد و مجری «حالا خورشید» هم زبان به گلایه گشود.

ماجرا از یکشنبه شب گذشته آغاز شد. زمانی که شبکه سوم سیما با کش دادن برنامه هایش، پخش نخستین قسمت از سریال «حوالی پاییز» را با تغییر قابل توجهی از زمان ثابت باکس مجموعه هایش، حدود ساعت۲۱:۲۰  پخش کرد و همین مسئله موجب شد تا اخبار ساعت ۲۲ این شبکه که به نام بخش خبر شبانگاهی شناخته می شود، با دقایقی تاخیر روی آنتن رود. هر چند پیشتر هم مواردی پیش آمده بود که این بخش خبری بنا به ملاحظات و ناگزیریهایی زودتر یا دیرتر پخش شود، ولی زمانی که مجری آن روی آنتن زنده در حرکت عجیبی زبان به اعتراض و طعنه گشود، مشخص شد این مجادله دامنه وسیعی داشته است. جدالی که یکسوی آن شبکه سه و در سوی دیگر، معاونت سیاسی سیما قرار دارد که مسئولیت تهیه و تولید اخبار تلویزیون به عهده اش قرار دارد.

زهرا رکوعی مجری این بخش خبری در ابتدای خبر با اعتراض به رفتار پخش شبکه سه در ایجاد تعویق در پخش آن، رفتار آنان را غیر حرفه ای خواند!

اتفاقی که مسئول روابط عمومی شبکه سه آنرا این گونه توجیه کرد:«دیشب موقع کپی قسمت اول سریال روی سرور پخش، سرور دچار مشکل فنی میشود و رفع مشکل سرور  و رساندن سریال چند دقیقه ای طول می کشد».

صبح دوشنبه، عوامل برنامه «حالا خورشید» که ظاهرا از سوی مشاور مدیرشبکه خط می گیرند، در آیتم بی ربط و بی مزه ای گوینده این بخش خبری را به سخره می گیرند. (آیتمی که در سایت بانی فیلم امکان تماشای آن در خبری با عنوان «رشیدپور ناچار به عذرخواهی از گوینده خبر شد!» وجود دارد).

تبعات این شوخی اما بر خلاف انتظار مجریان و توصیه کنندگانش زیاد بود، تا جایی که رشیدپور را به عذرخواهی در توییتر واداشت.

با این حال در ادامه این رفتارها و شوخیهای تعجب برانگیز و نامتناسب با جایگاه تلویزیون، بخش خبری شبانگاهی شبکه سه دیشب در خبری با موضوع بیماری های قلبی، تصاویر از حال رفتن رشیدپور را حین اجرای «حالا خورشید» تعبیه کرد. ضمن اینکه گوینده این بخش سید دانیال معین آل داوود در متن همان خبر هم با لحن کنایه آمیزی گفت:«اگر می خواهید سلامت  و رشید بمانید، حواستون باشه؛ بخصوص به قلب».

حرکتی که روال عجیب این روزهای شبکه سه را در حاشیه سازی و جنجال آفرینی تکمیل کرد و حتی بوی تهدید هم از آن استشمام میشد.

رشیدپور هم با درک این تهدید ، ضمن بازنشر ویدئوی آن در اینستاگرام خود نوشت:«نویسندگان حالا خورشید چند خط شوخی با اخبار نوشتند. برخی همکاران فرمودند که لحن مناسبی نداشته. رسما و صمیمانه عذرخواهی کردم. اما ناباورانه در برابر عذرخواهی، تهدید می شنوم. کاش رمز گشایی می فرمودند که «رشید» پور برای آنکه «سلامت» بماند حواسش دقیقا به چه چیزی باید باشد؟

کاری کنید که تعامل با شما بر پایه احترام شکل بگیرد و نه ترس از سالم ماندن».

در این شرایط بی شک لازم است تا بازنگری دقیقی در عملکرد این شبکه و سیاستگذاریهایش و عملکرد مدیران  و برنامه سازانش صورت گیرد. تلویزیونی که همچنان با بحران مخاطب رو به روست و با این دست رفتارهای سطحی، موقعیت متزلزل تری را نیز تجربه خواهد کرد.

اشتراک گذاری در:

نظرات 1
  1. شما خودتون یه فکری به حال بحران مخاطب روزنامه آشغال خودتون بکنید و نمی خواد واسه تلوزیون تز بدید که چطور مخاطب میلیونی جذب کنه.اگر بیل زنید باغچه خودتونو بیل بزنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *