ادای احترام هنرمندان «ابد و یک روز» به جانبازان شیمیایی موزه صلح تهران

هنرمندان فیلم «ابد و یک روز» که با بردن ۹ سیمرغ از برترین فیلم های  ستایش شده جشنواره فجرامسال محسوب می شد. ، در اولین گردهمایی بعد از جشنواره ،  در موزه صلح تهران حضور یافته و پس از آشنایی بیشتر با موضوعات مختلف اتفاق افتاده در زمان جنگ ، به کلیه جانبازان شیمیایی حاضر در موزه ادای احترام خاضعانه کردند. پیمان معادی بازیگر نقش اول این فیلم که برای بار دوم به بازدید از این محل آمده بوده در طی سخنانی گفت :من بار دوم است که با اشتیاقی بیشتر از بار اول به دیدار این محل میایم چون بار اول دوستان جانبازم مانند آقایان سعدی و تقی پور را از نزدیک نمی شناختم ولی الان به شوق دیدار دوباره آنان در اینجا هستم . اتفاقا دیروز دخترم به همراه هم کلاسی هایش از اینجا بازدید داشتند که با شعف خاصی تا پاسی از شب برای من و همسرم از اینجا برایخاطره میگفتند که واقعا این انتقال صحیح پیام و آشنایی بیشتر امثال دختر من با تاریخ کشورشان توسط شما باعث غرور است . سعید ملکان نیز گفت همه با شوق این دعوت را پذیرفتیم چون می دانستیم  دیدار شما بزرگواران ، حال همه ما را خوب و خوبتر خواهد کرد در ادامه هنرمندان حاضر ، سعید ملکان ( تهیه کننده ) ، سعید روستایی ( کارگردان ) ، پیمان معادی ، پری ناز ایزدیار ، ریما رامین فر ، شیرین یزدانبخش ، معصومه رحمانی ( بازیگران فیلم ) به بازدید از موزه پرداختند که با روایتگری جانبازان هفتاد درصد ، آقایان محمدرضا تقی پور و حسن حسنی سعدی با موضوعاتی همچون بکارگیری سلاحهای شیمیایی برعلیه ملت ایران توسط صدام و به پشتیبانی ابرقدرتها در زمانه جنگ  آشنایی بیشتری یافتند .
از نکات جالب این دیدار همزمانی حضور حبیب والی نژاد تهیه کننده فیلم ( ایستاده در غبار ) با این هنرمندان و حضور صمیمانه در جمع آنان   در موزه صلح تهران  بود.
موزه صلح تهران در ضلع شمالی پارکشهر تهران قرار دارد و همه روزه بجز پنجشنبه ها و ایام تعطیل بصورت رایگان پذیرای مراجعین می باشد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *