قاسمعلی:

ادعای حسن عباسی غلط است!

بانی‌فیلم: در پی ادعاهای حسن عباسی که مطالبی را به بهانه انصراف مسعود کیمیایی از جشنواره علیه این کارگردان قدیمی عنوان کرده بود، جابر قاسمعلی از فیلمنامه‌نویسان سرشناس مطالبی را برای روشن شدن افکار عمومی منتشر کرد.
قاسمعلی در جشنواره بیست ‌و نهم جزو هیات داوران بود و حرف‌های او بسیاری از ادعاهای حسن عباسی در مورد مسعود کیمیایی را زیر سئوال می‌برد!
آنچه می‌خوانید یادداشت جابر قاسمعلی‌ است:
صرفا جهت یادآوری
لطفا فایل صوتی را بشنوید.. حسن عباسی خطاب به مسعود کیمیایی‌: «تو اون جشنواره‌ای که من رئیس تیم داوری جشنواره فیلم فجر بودم، فیلم جنابعالی را من آوردم بالا ….» و : «نظام تا الان گذاشته تو فیلم بسازی… ما به امثال تو شرایطی دادیم تا جلو بیای » .
از لحن و عبارات غیرمودبانه و تمسخرآمیز آقای عباسی خطاب به یک فیلمساز پیشکسوت که بگذریم، ذکر سه نکته ضروری است.
یکم/ جشنواره فیلم فجر، برخلاف نمونه‌های خارجی، طی سی و هفت دوره برگزاری، هرگز چیزی تحت عنوان رئیس هیات داوران نداشته. به جز یک‌ مورد؛ در جشنواره سی و سوم، که مجید مجیدی توانست خود را به عنوان رئیس!! به مدیران جشنواره بقبولاند. عطف به ماسبق، داوران جشنواره بیست و‌ نهم متشکل از علی معلم، مجید انتظامی، جابر قاسمعلی، ابوالقاسم طالبی، جهانگیر الماسی و شخص ایشان، رئیس نداشته‌اند.
دوم/ آقای عباسی ، شما فیلم جرم را بالا نکشیدید. تا آنجا که من از جلسات داوری یادم هست در جمع اهل سینما، شما بسیار ماخوذ به حیا بودید و چندان حرف نمی زدید. خدا رحمت کند علی معلم را که برای افزودن به اعتبار جشنواره و هیات داوری، پیشنهاد کرد جایزه بهترین فیلم به «جرم» ساخته مسعود کیمیایی اهدا شود.
سوم/ مطابق با اساسنامه شورای پروانه ساخت در سازمان سینمایی کشور، هر ایرانی می‌تواند مطابق با موازین و مقررات فیلم بسازد.چه رسد به مسعود کیمیایی که فیلمساز معترض پیش از انقلاب است.
باقی بقایتان

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *