«اسرار دریاچه»، تنها نماینده ایران در بخش رقابتی جشنواره آلامتز

فیلم «اسرار دریاچه» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی آرمین ایثاریان به پنجاه و چهارمین دوره جشنواره آلامتز(Olomous) در جمهوری چک راه پیدا کرد.

به گزارش رسیده، جشنواره بین‌المللی آلامتز مهم‌ترین جشنواره فیلم‌های مستند علمی در سراسر اروپا است و برای اولین بار در ۵۴ سال گذشته فیلمی مستند از کشور ایران به آن راه یافته است.

فیلم مستند «اسرار دریاچه» از میان بیش از ۱۵۰۰ فیلم شرکت کننده برای این جشنواره موفق شد به بخش رقابت بین‌المللی آن راه پیدا کند و در میان ۴۰ فیلم برگزیده نهایی باید با فیلم‌های تولید شده توسط کمپانی‌های عظیم مستندسازی مانند موسسه نشنال جئوگرافی، شبکه دیسکاوری، شبکه بی‌بی‌سی و هیستوری چنل رقابت کند.

در این جشنواره طبق سنت هر ساله، تنها یک جایزه تحت عنوان بهترین فیلم مستند علمی سال اهدا می‌شود.جشنواره آلامتز از ۲۳ تا ۲۸ آوریل (سوم تا هشتم اردیبهشت) در جمهوری چک برگزار می‌شود.

مستند «اسرار دریاچه» پیش از این در جشنواره‌های معتبر داخلی و بین‌المللی به نمایش درآمده و جوایزی چون جایزه دوم بهترین فیلم تاریخ و میراث بشر از جشنواره Leira لیسبون پرتقال(۲۰۱۸)،جایزه بهترین فیلم تاریخ و میراث بشر از جشنواره Terres بارسلون اسپانیا(۲۰۱۸)، جوایز بهترین فیلم‎برداری و بهترین تحقیق و پژوهش از دوازدهمین جشنواره سینما حقیقت،تندیس هنروتجربه در جشنواره سینما حقیقت ،جایزه بهترین فیلم‌برداری از دهمین جشن مستقل سینمای مستند و…را کسب کرده‌است.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *