«وولورين» در بسياري از كشورها پيشتاز است اما ...

«اسمارف‌ها» صدرنشین جدول فروش اروپا و آسیا شد

که ۶/۳۴ میلیون دلار فروخت. این فیلم به ویژه در کشورهای اروپایی خوب فروخته ولی چون از زمان شروع اکرانش در این قاره و آسیا بیشتر از ۱۱۰ میلیون دلار نفروخته است، بسیار بعید است که به فروش ۴۲۱ میلیون دلاری فیلم نخست برسد.

«حفاظ پاسیفیک» نیز که فیلمی حادثه‌ای است جزو پرفروش‌ها در مناطقی بجز آمریکای شمالی است و این هفته هم ۳۳ میلیون دلار را بر سودسازی‌های قبلی‌اش افزود. این فیلم در چین به رقم حیرت‌انگیز ۴۵ میلیون دلار رسید تا بعد از دو هفته ۵/۷۶ میلیون دلار در این کشور پهناور شرق آسیایی فروخته باشد. «Pacific Rim»  این هفته نمایش‌اش در برزیل را هم شروع کرد و ۳/۲ میلیون دلار در این کشور فروخت تا فقط «اسمارف‌ها» از آن سودسازی بیشتر داشته باشد. در اسپانیا نیز ۳/۱ میلیون دلار برای این فیلم بلیت فروشی شد و فقط «جنگ جهانی زد» که یک اکشن خیالی با استفاده از براد پیت در رل اصلی است از آن پیش افتاد. «حفاظ پاسیفیک» تا این لحظه در کشورهایی بجز آمریکای شمالی ۴/۲۴۷ میلیون دلار فروخته است و به نظر می‌رسد که به ۳۰۰ میلیون هم برسد. وولورین این هفته ۲۸ میلیون دلار در کشورهای مختلف فروخت تا در اروپا و آسیا ۷/۱۹۴ میلیون دلار سودسازی را به ثبت رسانده باشد و شواهد حاکی از آن است که می‌تواند به پرفروش‌ترین فیلم در میان مردان ایکس در خارج از مرزهای آمریکای شمالی تبدیل شود. این فیلم در این مناطق تا به حال ۷/۱۹۴ میلیون دلار فروخته است و چون تا دو هفته دیگر در ژاپن هم اکران خواهد شد، طبعاً امواج‌ سودسازی آن ادامه خواهد یافت.

لون رنجر که جانی دپ بازیگر اصلی آن است، اما در قیاس با هزینه کلان تولیدش کاری ضررساز در تابستان امسال بوده، این هفته در چند بازار جدید اروپایی هم اکران شد اما امار فروش‌اش باز به حد و چیزی نرسید که عنوان یکی از ناکام‌ترین فیلم‌های تابستان امسال از فیلم ستانده شود. این فیلم البته در فرانسه شروعی امیدبخش داشت و ۳/۳ میلیون دلار فروخت و در آلمان هم ۸/۲ میلیون دلار سودسازی داشت اما در هیچیک از آنها اول نشد. این فیلم تاکنون ۹/۱۰۸ میلیون دلار در کشورهای خارج از امریکای شمالی فروخته است ولی بعید است که به ۲۰۰ میلیون در این مناطق برسد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *