اشکان اشکانی کاندیدای دریافت جایزه از جشنواره فیلمبرداران شد

بانی فیلم– پریسا رضوی: اشکان اشکانی فیلمبردار ایرانی در جشنواره «کامرایماژ» که هر ساله در لهستان برپا می شود کاندیدای دریافت جایزه شد.

به گزارش بانی فیلم، امسال و در بیست و سومین دوره جشنواره «کامرایماژ»، در پنج رشته مسابقه داستانی، مستند، دانشجوئی، فیلم های سه بعدی و فیلمسازان نسل جوان از سراسر جهان فیلم هایی را به عنوان کاندید برگزیده و لیست آنها را در سایت خود قرار داده است.
از سینمای ایران اشکان اشکانی فیلمبردار توانست برای فیلم «بدون مرز» اولین ساخته امیرحسین عسگری، در لیست نامزدهای جایزه بهترین فیلمبردار قرار گیرد.
در بخش «فیلمسازان نسل جوان» که به فیلم های اولیه کارگردانان اختصاص دارد آثاری از کشورهای مکزیک، برزیل، آمریکا، آلمان، کلمبیا، اتریش و ایران انتخاب شده اند.
اشکانی که فارغ التحصیل رشته فیلمسازی از انجمن سینمای ایران در سال 1377 بوده تاکنون فیلم های بسیاری را فیلمبرداری کرده که از میان آنها می توان به «لانتوری» اشاره کرد. او پیش از این فیلمبرداری «خاطرات اسب سیاه» (شهرام عیلدی)، «مادر قلب اتمی» (علی احمدزاده)، «این یک رویا نیست» (محمود غفاری) و فیلم «روزهای بی تقویم» (مهرداد اسکوئی) را برعهده داشته که این آثار در چند جشنواره داخلی و خارجی از جمله جشنواره کن، برلین و توکیو به نمایش درآمد و برای وی و کارگردان های آن موفقیت های خوبی به همراه داشته است.
اشکانی دومین فیلمبردار ایرانی بعد از تورج اصلانی است که به بخش مسابقه بهترین فیلمبرداری جشنواره «کامرایماژ» راه می یابد. اصلانی برای فیلم «فصل کرگدن» بهمن قبادی جایزه این جشنواره را به دست آورده بود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *