اعتراض ادریس البا به اسکار نتیجه داد

گفته می‌شود پیشنهاد جدید کاری برای ادریس البا، تاراجی پی هنسون و لوپیتا نیونگ‌او، در نتیجه اثربخشی اضطراب عمومی که از نژادپرستی آکادمی اسکار ایجاد شده، بوده است و این امر نتیجه مثبتی بر صنعت سینما داشته است.
به گزارش بانی فیلم به نقل از گاردین، البا اکنون در حال مذاکره با دست اندرکاران یک فیلم درام رمانتیک با عنوان «کوهستان بین ما» است تا در نقشی بازی کند که در اصل برای یک سفیدپوست در رمانی که از آن اقتباس شده، نوشته شده بود. چارلی هانام هم‌بازی او در «حاشیه پاسیفیک» ابتدا برای بازی در این فیلم مطرح شده بود. این فیلم بر دو مسافر غریبه تمرکز دارد که درگیر حادثه سقوط هواپیما شده‌اند. اگر او این قراداد را امضا کند، این یک مسیر بسیار خوب برای بازی یک رنگین پوست است و مسیر او را برای قرارگرفتن در فهرست بازیگران درجه یک راحت‌تر می‌کند. این در حالی است که او در سال ۲۰۱۶ در فیلم «روز باستیل»، درامی بریتانیایی با عنوان «یک صد خیابان» و ادامه‌ای بر فیلم علمی تخیلی «سفر ستاره‌ای» راهی سینماها خواهد شد. او صداپیشه یک فیلم انیمیشن با عنوان «زوتروپلویس» و نیز «در جست‌وجوی دوری» هم هست.
او قرار است در اقتباسی از داستانی از استیون کینگ با عنوان‌ «برج تاریک» نیز جلوی دوربین برود که در اصل کتاب، برای شخصیتی سفیدپوست نوشته شده است. عدم حضور البا در میان نامزدهای بخش مکمل بازیگران مرد برای نقشی که در درام «هیولاهای بی‌سرزمین» بازی کرده، یکی از مهم‌ترین اعتراض‌ها به اسکار امسال بود.
تاراجی بی هنسون بازیگر زن سیاهپوست نیز با پیشنهاهای مختلفی روبه رو شده است. او قرار است در فیلم «اشکال مخفی» در نقش یک نابغه ریاضی به نام کاترین جانسون بازی کند که داستانی واقعی از سه زن آفریقایی-آمریکایی را روایت می‌کند که مغز اصلی پشت یک سفر فضایی و بازگشت به خانه بودند. این فیلم زندگینامه‌ای درباره زنان تاریخ ساز سیاه‌پوست در تاریخ آمریکاست. هنسون که برای بازی در نقشش در «مورد عجیب بنجامین باتن» نامزد اسکار شده بود، اخیر ا در پرده کوچک نیز ظاهر شده و جایزه گلدن گلوب را به این منظور دریافت کرده است.
هفته پیش نیز او از سوی آوا دورنای کارگردان فیلم «سلما» دعوت شد تا تریلر علمی – تخیلی با نام «زندگی هوشمند» در کنار لوپیتا نیونگ‌او در نقش اصلی، بازی کند .این اولین نقش نیونگ‌او از زمانی است که برای بازی در «۱۲ سال بردگی» جایزه نقش مکمل اسکار را دو سال پیش دریافت کرد. او به زودی با صداپیشگی در «کتاب جنگل» راهی سینماها می‌شود. ضمن این که این فیلم ، تلاش بعدی کارگردان «سلما» است که خود کارگردانی سیاه‌پوست است.
همه اینها در حالی مطرح می‌شود که اسکار امسال برای دومین سال متوالی نام هیچ بازیگر سیاه‌پوستی را در میان ۲۰ بازیگر نامزد دریافت جایزه اسکار مطرح نکرد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *