اعلام برنامه‌های کمیته آموزش جشنواره و اجلاس جهانی صدا

همزمان با برگزاری جشنواره بین المللی رادیو و اجلاس جهانی صدا ۲۵ پنل آموزشی با موضوعات مختلف برای شرکت کنندگان و برنامه سازان رادیو با حضور اساتید داخلی و خارجی برگزار می‌شود.

به گزارش رسیده، زمانبندی برنامه‌های کمیته آموزش چهاردهمین جشنواره بین‌المللی و ششمین اجلاس جهانی صدا بدین ترتیب است:

پنل‌های آموزشی چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو

۱۲پنل آموزشی چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو با موضوعات :۱- «کنترل ذهن، اصالت و مفهوم و کاربرد در علوم رسانه»سه شنبه ۲۷ فروردین ساعت ۱۰ صبح ، مدرس:سیاوش عقدایی محل برگزاری:سالن آمفی تئاتر معاونت صدا

۲- «آشنایی با کاربردهای فناوری اطلاعات در برنامه‌سازی رادیویی»چهارشنبه ۲۸ فروردین ساعت ۱۰صبح، مدرس:مهندس فرشید بهجت محمدی ، محل برگزاری: سالن آمفی تئاتر معاونت صدا

۳- «مینی فیچر و psa دوشنبه ۲ اردیبهشت ساعت ۱۵:۰۰ مدرس: بهروز رضوی نژاد، محل برگزاری : سالن شیخ بهایی مرکز همایش‌ها

۴- «یو جی سی/برنامه سازی بر اساس محتوای کاربران »، سه شنبه سوم اردیبهشت ساعت ۹:۰۰صبح، مدرس: عباس رجب سلمانی و علیرضا فتحی‌پور، محل برگزاری: سالن شیخ بهایی مرکز همایش‌ها

۵- «ایده جذاب یا قالب مناسب»، سه شنبه سوم اردیبهشت ساعت ۱۰ صبح، مدرس: دکتر مریم جلالی ، محل برگزاری: سالن شیخ بهایی مرکز همایش‌ها

۶- «رادیو و رسانه‌های دیجیتال» ، سه شنبه سوم اردیبهشت ساعت ۱۵:۰۰ مدرس martin corben: از استرالیا، محل برگزاری: سالن شیخ بهایی مرکز همایش‌ها

۷- «نقد و بررسی آثار منتخب جشنواره در بخش داخلی»، سه شنبه ساعت ۱۷:۰۰ ، مدرس: منتخبی از داوران جشنواره، محل برگزاری: سالن مذاکرات ۱ مرکز همایش‌ها

۸- «مستند رادیویی»، چهارشنبه چهارم اردیبهشت ساعت ۹:۰۰صبح ، مدرس: سعید معدن کن و غلامرضا بحیرایی، محل برگزاری: سالن شیخ بهایی مرکز همایش‌ها

۹- «docudrama» چهارشنبه ساعت ۱۱:۰۰صبح، مدرس:( atilla vizauer )از کشور رومانی، محل برگزاری: سالن شیخ بهایی مرکز همایش‌ها

۱۰- «پادکست»، چهارشنبه ساعت ۱۵:۰۰ ، مدرس: تیم برنامه‌سازی رادیو جوان، محل برگزاری: سالن شیخ بهایی مرکز همایش‌ها

۱۱- «برنامه شخصیت محور» ، چهارشنبه ساعت :۱۵:۰۰، مدرس( soila valkama ( از کشور فنلاند، محل برگزاری: سالن مذاکرات ۲ مرکز همایش‌ها

۱۲- «نشست انتقال تجربه برنامه‌سازان داخلی و خارجی»، چهارشنبه ساعت ۱۷:۰۰ ، مدرس: برنامه‌سازان داخلی و خارجی، محل برگزاری: سالن مذاکرات ۱ مرکز همایش‌ها برگزار می‌شود.

پنل‌های آموزشی ششمین اجلاس جهانی صدا

۹ پنل آموزشی با موضوعات مرتبط با رادیو توسط اساتید خارجی از کشورهای دعوت شده برگزار می‌شود.

روز دوشنبه دوم اردیبهشت پنل‌های «کاربرد رسانه‌های هوشمند در رادیوهای محلی» توسط خانم فلاویا وینیا از کشور رومانی ساعت :۱۴:۳۰ و «رادیو و فرهنگ» توسط خانم دکتر هیدا بابازین از کشور مالزی ساعت ۱۷:۰۰در سالن شیخ مفید مرکز همایش‌هابرگزار می‌شود.

در روز سه شنبه پنل‌های «رادیو نوآوری در برنامه‌سازی» توسط خانم فلاویا وینیا ساعت ۹:۰۰ و ۱۱:۰۰ همچنین«رادیو و ژورنالیسم موبایل» توسط آقای جان مکویر از کشور فرانسه ساعت ۱۴:۳۰ و «رادیو و جامعهم توسط خانم دکتر ایرمکاردپین از کشور آلمان ساعت ۱۷:۰۰ در سالن شیخ مفید مرکز همایش‌ها برگزار می‌شود.

در آخرین روز از جشنواره چهارشنبه چهارم اردیبهشت پنل‌های «رادیو و اقتصاد» توسط نویسندگان مقالات برگزیده ساعت ۹:۰۰صبح، «رادیو و تولید ۳۶۰ درجه» توسط آقای ویم مورتگارت از بلژیک ساعت ۱۱:۰۰ صبح، «رادیو در عصر شبکه» توسط آقای جان مکویر از فرانسه و یوسف زین از کشور لبنان ساعت ۱۴:۳۰ و «رادیو و آینده پژوهی» توسط آقای ویم مورتگارت از کشور بلژیک ساعت ۱۷:۰۰ در سالن شیخ مفید مرکز همایش‌ها برگزار می‌شود.

 

در افتتاحیه جشنواره بین المللی رادیو چه خواهد گذشت

مسئول برگزاری افتتاحیه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو از اجرای برنامه هایی شاد در مراسم افتتاحیه جشنواره خبر داد.

به گزارش رسیده، محمدجعفر محمدزاده گفت: مراسم افتتاحیه دوشنبه ۲ اردیبهشت از ۹ صبح در ساختمان شهدای رادیو آغاز می شود و تا چهار ساعت طول خواهد کشید.

وی گفت: رادیو رسانه شنیداری است و استودیوها خانه همیشگی خانواده رادیو بوده و هست، حتی مخاطبان هم رادیو را در فضای استودیو تصور می کنند از این رو این مراسم در استودیو شماره یک که بزرگترین استودیوی ساختمان شهدا است برگزار می شود.

مدیر رادیو ایران ادامه داد: از آنجایی که مهمانان زیادی در مراسم افتتاحیه حضور دارند فضایی را نیز در استودیو شماره هشت در نظر گرفته ایم تا علاقه مندان از طریق ویدئو کنفرانس به صورت همزمان مراسم را دنبال کنند.

محمدزاده درباره طراحی صحنه و دکور مراسم افتتاحیه گفت: در فضای استودیو دکور خاصی نخواهیم داشت یعنی ساخت وساز چوبی و حجمی وجود ندارد و فضای استودیو  و اجزای رادیویی اش مناسب ترین شکل برای دکور مراسم خواهد بود در حقیقت ما با دکوری مواجه هستیم که طراحی خاص خود را که فضای رادیو است، دارد.

مسئول برگزاری افتتاحیه با اشاره به اینکه برنامه‌ای برای موسیقی و اجرا در مراسم افتتاحیه طراحی شده است، درباره برنامه‌های ویژه مراسم افتتاحیه گفت: ویدئو‌هایی که برای پخش در این مراسم در نظر گرفته شده متنوع هستند و بخشی از آن مربوط به روند برگزاری جشنواره است. ویدئو‌هایی هم درباره هیئت انتخاب و داوران در حال تهیه است که متفاوت و خاص هستند. همه این ویدئو‌ها با الهام از پیام جشنواره تولید می شوند.

او افزود: علاوه بر اجرای یک گروه موسیقی ایرانی، اجرای برپاخند (استند آپ کمدی) نیز در مراسم افتتاحیه داریم که فضای شادی را به مراسم  منتقل خواهد کرد.

محمدزاده با اشاره به تقدیر از برگزیدگان اجلاس جهانی صدا در مراسم افتتاحیه گفت: در بخشی از مراسم افتتاحیه دبیر جهانی صدا صحبت خواهد کرد و گزارشی از روند اجلاس ششم ارائه خواهد شد.

مسئول برگزاری افتتاحیه جشنواره چهاردهم رادیو با اشاره به حضور مهمانان خارجی در مراسم افتتاحیه تصریح کرد: فضای مناسبی برای حضور مهمانان خارجی تدارک دیده ایم و امکان ترجمه بخش های مختلف برنامه برای آنها فراهم شده است.

وی درباره دلیل انتخاب تهران به عنوان محل برپایی جشنواره گفت: ما خیلی درباره محل برگزاری جشنواره تامل کردیم. هرچند این جشنواره در دوره های قبل در زیباکنار برگزار شده بود اما به دلیل صرفه جویی در هزینه ها معاونت صدا تصمیم گرفت جشنواره چهاردهم در تهران و ساختمان شهدای رادیو برگزار شود.

محمدزاده در پایان با تاکید بر تلاش همکارانش برای برپایی مناسب و تاثیرگذار مراسم افتتاحیه افزود: تلاش ما بر این است که برنامه ها رنگ و بوی رادیویی داشته باشد و با کمک جلوه های بصری این فضا را طراحی کرده ایم و امیدواریم آرامش خوبی برای همه مهمانان فراهم گردد و مراسم افتتاحیه با نهایت کیفیت برگزار شود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *