اعلام تاریخ روز ملی کتابخانه ها در انگلیس

مرکز ملی کتابخانه های انگلیس اعلام کرد ۸ فوریه ۲۰۱۴ روز ملی کتابخانه ها را در بریتانیا جشن می گیرد.

به گزارش ایبنا به نقل از بوک سلر، این روز آغاز یک هفته برنامه برای گرامیداشت روز ملی کتابخانه ها در سراسر کتابخانه های عمومی، مدرسه ها، کالج ها، دانشگاه و کتابخانه های تخصصی خواهد بود.

در سال ۲۰۱۳ این روز با برگزاری ۵۰۰ برنامه در سراسر کشور گرامی داشته شد. دیدار با نویسندگان، اجرای برنامه زنده موسیقی، اجرای نمایش ها کمدی و برگزاری تورهای کتابخوانی از جمله این برنامه ها بود.

روز ملی کتابخانه ها هر سال با همکاری سازمان ویژه گرامیداشت این روز در کنار مراکز محلی، خیریه ها، و همکاران کتابخانه ها و کتابداران در سراسر بریتانیا گرامی داشته می شود. موسسه خیریه تخصصی کتابخانه ها و اطلاعات (CILIP) با همکاری انجمن کتابخانه های مدارس و انجمن روسای کتابخانه ها به صورت رسمی این برنامه ها را سازماندهی می کنند. بیل بردلی رییس CILIP گفت: کتابخانه های قرن بیست و یکم از همیشه ضروری تر هستند . ما در میانه یک انقلاب اطلاعاتی قرار داریم و کتابخانه ها و مراکز اطلاع رسانی تخصصی کانون این انقلاب هستند. مشارکت آن‌ها در انجمن ها ضروری است و آن ها مشوق و حامیان دیجیتال دولت هستند. در سال ۲۰۱۳ روز ملی کتابخانه ها در تاریخ ۹ فوریه گرامی داشته شد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *