اعلام فینالیست های جشنواره «استعدادهای ۲۰۲۰ نسپروسو»

بانی فیلم: فردا سه شنبه دهم تیر برابر با ۳۰ ژوئن، فهرست پانزده فینالیست جشنواره «استعدادهای ۲۰۲۰ نسپروسو» اعلام می‌شود، فهرستی که از ایران نیز یک فیلم پذیرفته شده است.

روز دهم تیر ، کمیته انتخاب این جشنواره جهانی که با همکاری یکی از افراد هفته منتقدین جشنواره کن برپا می‌شود، لیست ۱۵ اثر ( که پنج فیلم فرانسوی) ‌و بقیه فیلم‌های خارجی راه یافته به بخش مسابقه را به اطلاع عموم می‌رساند.

این جشنواره برای فیلمهای دو تا سه دقیقه‌ای در نظر گرفته شده و شامل دو قسمت فرانسوی و بین‌اللملی است.

امسال در این دوره از جشنواره که شرکت‌کنندگان باید بیشتر از ۱۸ سال سن داشته باشند، بیش از ۷۴۰ فیلم از ۴۸ کشور جهان از جمله ایران در آن شرکت کرده‌اند.

جشنواره «استعدادهای ۲۰۲۰ نسپروسو» در سوئیس مستقر هستند و از سوی جشنواره‌هایی مثل کن، سن‌سباستیان و… از فیلمسازان جوان حمایت می‌کنند.

این جشنواره از پنج سال پیش به فکر کمک به استعدادهای جوان افتادند و این حمایت‌ها در قالب جوایز نقدی برای سه برنده اول، دوم و سوم است که به ترتیب مبلغ ۵۰۰۰ و ۳۰۰۰ و ۲۰۰۰ یورو دریافت خواهند کرد.

در مرحله نخست تعداد پانزده فیلم به مرحله فینال خواهند ‌رسید که فهرست اسامی‌شان فردا توسط سایت جشنواره اعلام می‌شود.

گفتنی‌ست که بر اساس شنیده ها، در میان پانزده کاندیدا، یک فیلم از ایران انتخاب شده است .

وبعد ازان درروز دهم ژوییه – ده روزدیگر نام سه برنده نهایی بطور رسمی اعلام می‌شود .

در ضمن سه برنده نهایی، جدا از به دست آوردن جایزه نقدی، سال آینده در جشنواره کن ۲۰۲۱ مهمان «نسپرسو تلان» که اسپانسر جشنواره‌ست خواهند بود.

شروع ثبت‌نام برای جشنواره «استعدادهای ۲۰۲۰ نسپروسو» ۱۱ فوریه بوده و زمان پایان ارسال فیلم‌ها روز ۳۱ ماه می اعلام شده بود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *