افشای «راز یک مجسمه» در شبکه مستند

مستند «راز یک مجسمه» ساخته فرشاد اکتسابی درباره کشف مجسمه داریوش در منطقه باستانی شوش امروز از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، «راز یک مجسمه» روایتی از مراحل کشف مجسمه‌ داریوش در خرابه‌های باستانی کاخ آپادانا توسط باستان‌شناس فرانسوی ژان پرو است.
این مجسمه توسط مصری ها در مصر در زمانی که جزو قلمرو ایران بوده، ساخته شده است و  این مستند قصد دارد ارزش و اهمیت آن به عنوان یکی از مهمترین مجسمه های دنیا را به تصویر بکشد.
«راز مجسمه» در ششمین جشنواره‌ فیلم مستند ایران سینما حقیقت موفق به دریافت دیپلم افتخار بهترین کارگردانی و تندیس فیروزه‌ای بهترین تدوین و تندیس فیروزه‌ای بهترین پژوهش شد. همچنین در جشنواره فیلم کوتاه تهران  موفق به دریافت دیپلم افتخار بهترین پژوهش در بخش بین‌الملل شد.
عوامل این مستند عبارتند از تهیه کننده: عبدالحمید ارجمند، نویسنده و کارگردان: فرشاد اکتسابی، تصویربردار: بابک نعمتیان و سروش مرشدیان، صدابرادر: محمد احمدی و مدیر تولید: علیرضا علیمردانی.
«راز یک مجسمه» ساعت ۱۹:۳۰ روز سه شنبه ۱۴ اردیبهشت از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود و ساعت ۱۵ روز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت بازپخش می شود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *