الکس گیبنی و نمایش حرص و فساد وال استریت در «پول کثیف»

 

جدیدترین پروژه مستندساز تحسین‌شده و جنجالی الکس گیبنی، به افشای حرص جمعی و قدرت‌های پشت‌پرده‌ای می‌پردازد که ردشان تا کاخ سفید قابل پیگیری است.

هنر و تجربه به نقل از ایندی‌وایر نوشت: در این مجموعه‌ شش‌قسمتی با عنوان «پول کثیف» از توانایی مستندسازان برجسته دیگری هم بهره گرفته شده است از جمله فیشر استیونز و کریستی جِیکوبسن. در پیش‌پرده/ تریلری که به‌تازگی از این مجموعه‌ی تحقیقی و بازجویانه منتشر شده است، چهره‌هایی مانند مارتین اشکرلی و ترامپ مورد انتقاد و تحقیر قرار می‌گیرند.

قسمتی که گیبنی کارگردانی کرده است، طرحی از کمپانی «فولکس‌واگن» را بررسی می‌کند که جان هزاران نفر را در معرض خطر قرار می‌دهد؛ «بیگ فارما» و مارتین اشکرلی منفور هم سوژه‌های قسمتی هستند که توسط ارین لی کار ساخته شده است که پیش از این مستند «مادر فقید و محبوب» را در کارنامه دارد؛ فیشر استیونز (پیش از سیل) سراغ روی کار آمدن و حکمفرمایی کمپانی ترامپ رفته است؛ و براین مک‌گین کارگردان «آماندا ناکس» موضوعی غیرمنتظره را سوژه کارش قرار داده است: یک کارتل نامتعارف کانادایی.

گیبنی یک بار دیگر ثابت کرده است که واهمه‌ای از بازی کردن با دم شیر ندارد، همان طور که پیش از این مثلاً با مستند «شفاف‌سازی: ساینتولوژی و زندان باور» جسارت خود را نشان داد. «پول کثیف» از ۲۶ ژانویه (۶ بهمن) در نتفلیکس عرضه می‌شود.

 

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *