معاون وزیر ارشاد در جمع خبرنگاران:

امیدواریم در آینده شاهد تعطیلی کنسرت‌ها نباشیم

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه به‌زودی مشکلات پیش‌آمده در حوزه موسیقی حل شود گفت: امیدواریم از این به بعد شاهد تعطیلی کنسرت‌ها نباشیم.
به گزارش فارس، علی مرادخانی چهارشنبه‌شب گذشته در حاشیه برگزاری ششمین جشنواره موسیقی مقامی پیران چنگی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره آسیب‌های به وجود آمده در حوزه موسیقی استان و راه‌حل به حداقل رسیدن این آسیب‌ها، گفت: اگر در این زمینه نقاط غیرمشترکی بین مسوولین وجود دارد باید حل شود. وی با اشاره به اینکه مطالب بیان‌شده در حوزه موسیقی باید روشن‌شده و به‌طور مثال موسیقی سنتی و مقامی ما پاک، زلال و بدون هیچ پیرایه غیراخلاقی است که می‌تواند ما را به نقاط مشترکی برساند، بیان کرد: من امیدواریم به‌زودی مشکلات به وجود آمده حل‌وفصل شود و با مسؤولین استان صحبت شده و کارها به ثمر برسد و ازاین‌پس شاهد تعطیلی کنسرت‌ها نباشیم.
معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با یادآوری اینکه ممکن است نظراتی وجود داشته باشد که یا این موضوعات مشکل ایجاد کند یا برخی بگویند به‌طور اساسی هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند، اظهار کرد: باید به یک معدل درست بین این دو طیف نظریه رسید وگرنه هرکس می‌تواند ابراز نظریه کرده و بنا به امکاناتی که دارد تصمیم‌گیری کند. وی یادآور شد: نباید به تصمیمات جدا و جزیره‌ای برسیم بلکه باید بتوانیم شرایطی ایجاد کرده که یک تصمیم، بتواند تصمیم حاکمیتی باشد تا وقتی روی مباحثی یک تصمیم گرفته می‌شود همه روی آن، تصمیم به اجرا بگیرند.
مرادخانی با تقدیر از مهمان‌نوازی مردم قوچان و دست‌اندرکاران ششمین جشنواره موسیقی مقامی پیران چنگی، گفت: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های موسیقی خراسان همین موسیقی قوچان بوده که بخشی از موسیقی ایران بشمار می‌رود و افراد بزرگی در این زمینه وجود داشته که در کشورهای مختلف نیز این هنر را عرضه داشتند. وی با تأکید بر این مطلب که قوچان یکی از قطب‌های مهم و اساسی موسیقی مقامی ایران بوده که باید در یک جایگاه مهم قلمداد شود، تصریح کرد: باید کارهایی مثل یادمان استاد حاج قربان سلیمانی انجام تا به یکی از مراکز تعلیم و تعلم در حوزه موسیقی با روش‌های قدیمی سینه‌به‌سینه تبدیل شود.
معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: بناشده جشنواره پیران چنگی کماکان ادامه پیدا کند و دبیرخانه آن نیز فعال شود و این جشنواره استعداد حضور پژوهشگران و میهمانانی از کشورهای مختلف و سایر نقاط ایران را دارد.
وی با اشاره به یادمان آرامگاه حاج قربان سلیمانی و اینکه برآورد مشخصی از این یادمان انجام‌نشده اما به هر میزان که باشد با مسؤولان استان خرسان رضوی به پایان می‌رسانیم، بیان کرد: برای آرامگاه حاج قربان تأخیری انجام‌شده که ما در تکمیل آن تعجیل می‌کنیم.
مرادخانی بابیان اینکه موضوع مجتمع فرهنگی و هنری قوچان به اعتبارات استانی برمی‌گردد، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل وجود دغدغه این موضوع را در دولت و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور مطرح و ضرورت انجام این‌ را بیان خواهد کرد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *