به دنبال انتشار خبر توافق کارگردان «دودکش» با یک سریال دیگر مطرح شد:

انتقاد شدید مهران مهام از محمدحسین لطیفی

مهران مهام تهیه کننده تلویزیون در گفت وگو با «بانی‌فیلم» گفت: «دو ماه پیش برزو نیک نژاد طرحی را برای من آورد که از آن بسیار خوشم آمد و برای ساخت آن در ایام نوروز با شبکه به توافق رسیدیم. در همان زمان من صحبت های اولیه را با محمدحسین لطیفی برای کارگردانی مجموعه انجام داده بودم و جالب اینکه وی در جلسه اول به من اعلام کرد که از دست تهیه کنندگانی که نمی دانم از کجا پیداشان می‌شود خسته شده است!».
او اضافه کرد: «در نهایت و در جلسه سوم با آقای لطیفی به توافق نهایی رسیدیم و قراردادی را با وی منعقد کردیم و طبق این قرارداد او تا ۱۵ فروردین سال آینده باید در این پروژه حضور می داشت».
مهام گفت: «بعد از گذشت مدتی از گوشه و کنار شنیدم که آقای لطیفی مذاکراتی را با یک تهیه کننده برای کارگردانی سریالی نوروزی داشته تا اینکه متأسفانه در «بانی فیلم» خواندم که وی در اقدامی کاملاً غیرحرفه ای با سریال شبکه تهران به توافق رسیده و حتی تولید این مجموعه بزودی آغاز می‌شود. وقتی از وی قضیه را جویا شدم، در جواب من اعلام کردند که شخص آقای دارابی (معاون سیما) با من تماس گرفته و اعلام کرده که در شبکه سه کار نکن!».
تهیه کننده مجموعه های «خانه به دوش»، «بزنگاه» و… همچنین افزود: «البته این قضیه بماند که آقای لطیفی به من اعلام کردند حتی قصد ندارند در سریال نوروزی سیما فیلم کار کنند و بنا به توصیه پزشکان باید تا چند ماه استراحت کنند. حتی آقای لطیفی این نکته را نیز به من اعلام کردند که بنا به مشورتی که با آقای افخمی داشتند، قرار را بر این گذاشتند تا مقداری از تلویزیون دور باشند و بعد از چند ماه استراحت دوباره یک فیلم سینمایی را مقابل دوربین ببرند».
مهام به اشاره لطیفی نسبت به دستور علی دارابی اشاره کرد و افزود: «گمان نمی کنم این اقدام درست باشد که معاونت سیما در تماسی شخصی با یک کارگردان به وی اعلام کند با وجود قرارداد منعقد شده در فلان شبکه کار نکن و سریال شبکه دیگری را بساز. حال اگر شخص آقای دارابی بخواهد چنین تصمیمی بگیرد به آقای زین العابدین اعلام می‌کند تا وی نیز این پیغام را به من برساند که آقای لطیفی نباید سریال نوروزی شبکه سه را بسازد. در واقع این امر به هیچ وجه حرفه ای نیست کارگردانی بخواهد به قراردادی که بسته پشت کند و به همین راحتی با یک گروه دیگر به توافق برسد». او همچنین افزود: «شما به عنوان خبرنگار و یک فرد بی طرف جواب این سؤال من را بدهید. به نظر شما کدام کارگردان باکس شبکه سوم سیما را با آن همه بیننده‏ ای که دارد، مدیر گروهی مانند آقای تخشید که حمایت بسیار خوبی را از آثار این شبکه دارند و… را رها کرده و به شبکه‏ای دیگر می رود؟! به نظر شما چه دلیلی می‏تواند در این امر نقش داشته باشد؟! من حتی تصورم این است که آقای لطیفی به گروه تولید آن سریال اعلام کرده که آقای مهام و محمدی برای این سریال فلان قدر به من می‏دهند و حالا تصمیم با خودتان است!» مهام که همراه با محمدی تهیه‌کنندگی سریال‏هایی چون «کتابخانه هدهد» و «خانه به دوش»، «بزنگاه»، «دلنوازان» و… را داشته در پایان با ذکر این نکته که به محمدحسین لطیفی این اخطار را داده که در صورت اخذ قرارداد با گروه تولید یک مجموعه دیگر، قرارداد خود را رسانه ای خواهد کرد افزود: «تا مشخص شدن این قضیه از طرف مدیران، ساکت نخواهم نشست. حتی آقای افخمی که قرار بود در این ماجرا به عنوان حکم بین ما قضاوت کنند بعد از مشاهده تمام اتفاقات به من اعلام کردند که این حق را دارم تا قضیه را رسانه‏ای کنم و علی رغم میل باطنی‏ام پیگیر حق خودم باشم».

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *