انیو موریکونه جایزه گلدن گلوب خود را گرفت

به گزارش بانی فیلم به نقل از رویترز، این آهنگساز ایتالیایی که برای ساخت آهنگ جدیدترین فیلم تارانتینو برنده جایزه گلدن گلوب شد، شماری از بهترین آهنگ‌ها را برای فیلم‌های سینمایی نوشته است. او گفت از این که پیشنهاد تارانتینو را رد نکرد و آهنگ این فیلم وسترن را ساخت خیلی خوشحال است. او که اولین بار نپذیرفت تا آهنگسازی این فیلم را انجام دهد، در برابر درخواست دوباره کوئنتین تارانتینو این کار را انجام داد.
موریکونه نظرش را تنها پس از آن تغییر داد که کارگردان آمریکایی به خانه او در رم رفت تا از او حضوری خواهش کند آهنگسازی این فیلم را برعهده بگیرد. موریکونه که جایزه گلدن گلوب را برای ساخت این فیلم گرفته، نامزد اسکار در بخش آهنگسازی فیلم نیز شده است. این کارگردان ۸۷ ساله  جایزه گلدن گلوب را در شهر محل سکونتش دریافت کرد. او شب اهدای مراسم نتوانسته بود به هالیوود سفر کند و در مراسم اهدای جایزه حضور نداشت.
موریکونه که جایزه‌اش را گرفت گفت: وقتی تارانتینو از من خواست آهنگ این فیلم را بنویسم خیلی نگران شده بودم. برای همین اول به او گفتم «نه» و بعد که او به خانه‌ام آمد، نظرم را عوض کردم. این فیلم وسترن در دوره‌ پس از جنگ داخلی آمریکا می‌گذرد و قصه یک گروه ناهماهنگ و ناجور را تصویر می‌کند که به دلیل برف و بوران مدتی در یک کلبه وسط راهی گیر می‌افتند.
موریکونه گفت: به تارانتینو گفتم می‌خواهم کمی از فیلم وسترن فاصله بگیرم چون ۵۰ سال داشتم آهنگ وسترن تولید می‌کردم. با این حال و با این همه تجربه وقتی آهنگ را تمام کردم نگران بودم چون نمی‌دانستم که او آن را می‌پسندد یا نه؛ چون این آهنگ خیلی شبیه سمفونی موومان چهار است.
وی افزود: فکر می‌کردم تارانتینو و مردم از این آهنگ خوششان بیاید.
موریکونه ۶ بار نامزد اسکار شده و در سال ۲۰۰۷ از آکادمی اسکار افتخاری گرفته است. او برای سرجیو لئونه و فیلم‌های وسترن اسپاگتی او مانند «خوب، بد و زشت» و فیلم‌هایی چون «ماموریت» رونالد جاف و «سینما پارادیزو» ساخته جوزپه تورناتوره آهنگ فیلم ساخته است.
موریکونه با مجسمه گلدن گلوب که دیشب به دستش رسید در فروشگاه شعبه رم برند لوکس بولگاری حاضر شد و عکس گرفت چون این برند اسپانسر  فیلمی شده که قرار است تارانتینو از زندگی و آثار موریکونه بسازد.  موریکونه آهنگ بیشتر فیلم‌های تارانتینو را نوشته و آهنگ «سینما پارادیزو» که سال ۱۹۸۸ برنده اسکار خارجی شد، از مشهورترین آهنگ‌های اوست.
تورناتوره ۵۹ ساله نیز در مراسم اهدای جایزه به موریکونه حضور داشت و او را «افتخار موسیقی» خواند.
جایزه گلدن گلوب را رییس انجمن مطبوعات خارجی هالیوود یعنی لورنزو سوریا برای موریکونه به رم برد و به او تقدیم کرد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *